Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 06:44

TO JUŻ PEWNE: DAWID KWIATKOWSKI GWIAZDĄ XXIII DNI CZĘSTOCHOWY. SPRAWDŹ CO JESZCZE PRZYGOTOWANO

Foto: Marcin Biś
Foto: Marcin Biś

W dniach 26 – 30 sierpnia trwać będą XXIII Dni Częstochowy. Zapewne nie lada atrakcja czeka na nastolatki – to za sprawą koncertu Dawida Kwiatkowskiego, który odbędzie się 29. sierpnia w amfiteatrze na Promenadzie Niemena.

29. sierpnia na scenie amfiteatru wystąpi także: Saszan, Hania Hołek i Patryk Kumór. Dla miłośników mniej młodzieżowej muzyki przygotowano w Filharmonii Częstochowskiej koncert muzyki filmowej w wykonaniu wokalistki Moniki Szczot, pianisty Konrada Mastyło i Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka, który odbędzie się 28. sierpnia Podczas koncertu zostaną wręczone nagrody Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury oraz statuetki Mecenasa Kultury. Muzyka filmowa w wykonaniu solistów i Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka wybrzmi również w plenerze, na Placu Biegańskiego 30 sierpnia.

Podczas Dni Częstochowy nie zapomniano także o miłośnikach motoryzacji. Automobilklub Częstochowski. 29 sierpnia przy Hali Sportowej przy ul. Żużlowej, zorganizuje XXX Częstochowski Rajd Pojazdów Zabytkowych – Rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. W programie znajdą się próby sportowe na parkingach przy hali sportowej. Rajd dotrze także na Plac Biegańskiego, gdzie zaplanowano Konkurs Elegancji na najładniejszy pojazd i strój załogi. Ponadto w Alei Marszałkowskiej (korytarz północny) odbędzie się Festyn Motoryzacyjny „Razem Bezpiecznie 2015” W programie: wyścig samochodowy na 1/4 mili o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy oraz szereg działań profilaktycznych w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tak jak informowaliśmy wcześniej w dniu 30 sierpnia 2015 r. na placu Biegańskiego w godzinach od 13.00 do 19.00 odbędzie się prezentacja nowego autobusu zakupionego przez MPK w Częstochowie oraz przewidziany jest sześciogodzinny „Pokaz eksperymentów” w wykonaniu Uniwersytetu Rozwoju z Chorzowa, prezentacja radiowozu Straży Miejskiej o napędzie elektrycznym, saturator Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. oraz pokazy doświadczeń laboratoryjnych Politechniki Częstochowskiej, gry, zabawy, konkursy dla dzieci i młodzieży, prezentacja atrap pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych oraz solarów.

W ramach Dni Częstochowy, w dzielnicy Lisiniec, planowana jest częstochowska edycja ogólnopolskiego Festiwalu Kolorów. 29 sierpnia w tej części miasta organizatorzy imprezy gwarantują mnóstwo kolorowej energii, dobrą muzykę, darmowe przytulanie i wiele innych atrakcji.

Artykuł możesz komentować na naszym fanpage.

Autor: Marcin Biś
Źródło: Miesięcznik „Jasne, że Częstochowa”

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze