Szukaj

dzisiaj jest 17/06/2024 11:32

Szpital na Parkitce – inwestycje i współpraca

Wsparcie dla częstochowskiego szpitala w ostatniej kadencji samorządu oraz współpraca władz marszałkowskich z władzami miasta i subregionem, były tematami spotkania w częstochowskim szpitalu specjalistycznym w dzielnicy Parkitka.  

 

Marszałek Województwa Jakub Chełstowski i Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk odwiedzili wspólnie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, dla którego organem prowadzącym jest samorząd województwa.
Byli m.in. w nowym Zakładzie Mikrobiologii Klinicznej, spotkali się także z dziennikarzami.

 

– Cieszę się z tych środków, które zostały wydatkowane – powiedział Marszałek Województwa, podsumowując wsparcie władz marszałkowskich dla szpitala w mijającej kadencji samorządowej zarówno w zakresie oddłużania, jak i inwestycji. –  Jestem przekonany, że w kolejnych latach tych środków dla Częstochowy nie zabraknie – mówił Jakub Chełstowski odnosząc te wypowiedź zarówno do możliwości, jakie stwarza perspektywa unijna, jak i budżet województwa. – Jeżeli chodzi o cały subregion i wykorzystanie środków unijnych to zasługą prezydenta miasta, jako lidera subregionu jest to, że Częstochowa przepracowała te środki najlepiej.    

 

– Pamiętajmy, że obecna perspektywa unijna, to więcej funduszy, a czasu na ich wykorzystanie dużo, dużo mniej – przypominał Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Dlatego bardzo ważne jest, żeby byli ludzie, którzy potrafią starać się o środki europejskie, realizować nawet trudne inwestycje i tacy, którzy potrafią się porozumiewać i dogadywać. Serdecznie dziękuję za dotychczasową współpracę i liczę na Urząd Marszałkowski w przyszłości.

 

W spotkaniu prasowym uczestniczyła także Beata Kuchta – zastępczyni dyrektora szpitala ds. ekonomicznych.

 

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie, oprócz pracowni mikrobiologii,  zmodernizowano niedawno oddział zakaźny (zlokalizowany w placówce szpitalnej przy ul PCK) oraz zreorganizowano pracownię medycyny nuklearnej.
Szpital – głównie dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego – jest doposażany w specjalistyczny sprzęt. W najbliższym czasie planowane jest m.in. uruchomienie nowego rezonansu magnetycznego.
W ostatnich latach szpital na Parkitce był beneficjentem kilka projektów unijnych, dzięki czemu m.in.:
– powstały trzy nowe sale operacyjne wraz z modernizacją Oddziału Chirurgii Onkologicznej,
– możliwe były zakupy, wyposażenie i modernizacja infrastruktury szpitalnej w ramach przeciwdziałania COVID-19,
– powstała kompletna instalacja fotowoltaiczna,
– zorganizowano szkolenia profilaktyczne dla pracowników,
– w trakcie jest wdrożenie e-usług eCareMed.
Łączne wsparcie europejskie w ramach wymienionych projektów to 36,5 mln zł.

 

 

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze