Szukaj

dzisiaj jest 17/06/2024 12:18

Świąteczne Granie z Kubą po raz czwarty w Częstochowie

W sobotę 28 grudnia 2019 r. w Hali Sportowej Częstochowa gwiazdy sportu i estrady zagrają z Kubą Błaszczykowskim już po raz czwarty. Biletem wstępu na imprezę jest jak zwykle cegiełka Fundacji „Ludzki Gest”.

O Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy w charytatywnym turnieju piłkarskim rywalizować będą m.in. Agnieszka Radwańska, Anita Włodarczyk, Joanna Jędrzejczyk, Anna Wyszkoni, Bartosz Zmarzlik, Piotr Gacek, Paweł Małaszyński, Łukasz Piszczek, Piotr Małachowski, Artur Siódmiak, Paweł Brożek i Kajetan Kajetanowicz.

W muzycznej części wydarzenia wystąpią z kolei gwiazdy polskiej sceny hip-hopowej: KeaN, FEJZ, POKAHONTAZ, JEDEN OSIEM L, PLAN BE, OSTRY/Bezimienni i O.S.T.R. Jak co roku całkowity dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przeznaczony na wsparcie chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”.

– Tegoroczna edycja imprezy pozwoli pozyskać naszej Fundacji „Ludzki Gest” dodatkowe fundusze, które przeznaczymy na wsparcie dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej, na rozwój ich talentów i zainteresowań. Ale „Świąteczne Granie z Kubą” to także świetna zabawa, podczas której kibice i widzowie mogą spotkać swoich idoli, zrobić z nimi zdjęcie, porozmawiać. Ten społeczny charakter imprezy, szczególnie w okresie świąteczno-noworocznym, jest także bardzo ważny. Jak co roku nie zawiedli nas nasi goście – przyjaciele Kuby, dzięki którym z pewnością uda się wypełnić Halę Sportową Częstochowa. Serdecznie im dziękujemy. Zapraszamy wszystkich w sobotę 28 grudnia – atrakcji sportowych i muzycznych jak zwykle nie zabraknie! – powiedział Dawid Błaszczykowski, który od pierwszej edycji „Świątecznego Grania z Kubą” odpowiada za organizację imprezy.

„Świąteczne Granie z Kubą” to wydarzenie, w którym uczestniczą całe rodziny. W pierwszej części rozgrywany jest turniej piłkarski, w którym rywalizują drużyny złożone z przyjaciół Kuby Błaszczykowskiego. Po zakończeniu zmagań sportowych na scenę wkraczają artyści polskiej sceny hiphopowej.

– Każdy pozytywny ludzki gest, z którego korzystają inni, wart jest wsparcia. Dlatego Częstochowa wspiera Fundację „Ludzki Gest” Kuby Błaszczykowskiego w czasie kolejnego świątecznego grania w Hali Sportowej Częstochowa. To impreza, która ma szczytny, charytatywny cel, a jednocześnie jest okazją do świetnej zabawy dla wszystkich – zarówno zaproszonych gwiazd sportu i estrady, jak i licznej częstochowskiej publiczności. Mam nadzieję, że i tym razem Hala będzie pełna pozytywnie myślących ludzi, chcących pomóc podopiecznym Fundacji, której patronuje człowiek i sportowiec mający szczególne miejsce w sercach Polaków, a częstochowian – w szczególności – powiedział podczas konferencji prasowej zapowiadającej tegoroczne wydarzenie Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, w której uczestniczył także jego zastępca Jarosław Marszałek.

Specjalnie dla uczestników koncertów Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wydłużą oraz wzmocnią komunikację na liniach przy hali, aby zapewnić widzom bezpieczny i wygodny powrót do domów.

Do wejścia na „Świąteczne Granie z Kubą 2019” uprawniają zakupione wcześniej cegiełki,które są odpowiednikami biletów (obowiązują osoby powyżej 7. roku życia). Cegiełki  można kupić online poprzez portal: www.kulturairozrywka.pl oraz facebook.com/FundacjaLudzkiGest, a od 6 grudnia 2109 r. także w częstochowskich lokalach: Pub Stacherczak, Cosmo i Klub Tori. Cegiełki można też kupić dokonując przelewu na konto Fundacji „Ludzki Gest” nr: 43 1750 0012 0000 0000 2862 7424. W tytule przelewu należy napisać: CEGIEŁKA MECZ+KONCERT lub CEGIEŁKA TYLKO KONCERT, liczbę zamówionych biletów-cegiełek, telefon kontaktowy oraz imię i nazwisko osoby odbierającej cegiełki w dniu imprezy. Cegiełki zakupione w ten sposób będzie można odebrać po okazaniu potwierdzenia przelewu.

Ceny cegiełki: turniej piłkarski + koncert – 40 zł; sam koncert (możliwość wejścia po godz. 20:30) – także 40 zł.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek na wydarzenie przekazywany jest na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom poprzez finansowanie ich leczenia i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji materialnej.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Ludzki Gest” Jakuba Błaszczykowskiego.

źródło: UM Częstochowy
foto: archiwum – Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze