Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 11:34

Speedrowerowe emocje oraz piknik sąsiedzki na Wrzosowiaku

W niedzielę 24 października na obiekcie speedrowerowym przy ul. Jana Lechonia 39 poznaliśmy Indywidualnych Mistrzów Śląska w Speedrowerze w kategorii Żak, Kadet, Kobiet oraz Indywidualnego Mistrza Wrzosowiaka do lat 8. Zawodom towarzyszył piknik sąsiedzki, który przebiegał w stylu Halloween.

W Endo Estetic Med MSE Indywidualnych Mistrzostwa Śląska w kategorii Żak, Kadet, Kobiet oraz Indywidualnych Mistrzostwach Wrzosowiaka do lat 8, które odbyły się pod patronatem radnego Lewicy Tomasza Blukacza udział wzięło ponad 80 zawodniczek oraz zawodników z województwa śląskiego i nie tylko.

Dziękuję radnemu Lewicy Tomaszowi Blukaczowi, że objął patronatem dzisiejsze zawody bo dzięki jego staraniom i głosom mieszkańców powstał ten obiekt i teraz staramy się wykorzystywać ten tor, aby dzieci i młodzież mogła w bezpieczny sposób ścigać się oraz  aby młodzi adepci zaczęli uprawiać tą dyscyplinę sportu. Ja próbowałem parę razy i powiem Wam, że jak jeździ się na rowerze bez hamulców i jeszcze robi to się na wyścigi to wcale łatwe to nie jest – powiedział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Dziękuję bardzo serdecznie Januszowi Dankowi za to, że zorganizował Nam dzisiaj takie wydarzenie i to, że ten obiekt żyj. Na ręce prezesa Danka składam również podziękowania dla wszystkich dobrych duchów, które mu w tym pomagają. Przede wszystkim dziękuję Wam drodzy rodzice oraz zawodnicy, że dzisiaj tutaj jesteście bo to pokazuje, że jest dla kogo organizować tego typy przedsięwzięcia, jest dla kogo budować tego typu obiekty i Wasza dzisiejsza obecność to udowadnia – dodał.

Bardzo się cieszę, że obiekt, który powstał dzięki mieszkankom oraz mieszkańcom dzielnicy Wrzosowiak tętni życiem i dzisiaj możemy obserwować zmagania najlepszych młodych speedrowerzystek oraz speedrowerzystów z województwa śląskiego oraz uczestniczyć w pikniku sąsiedzkim – stwierdził Radny Lewicy Tomasz Blukacz. Dziękuję Stowarzyszeniu Speedway Fan Club Częstochowa, a w szczególności prezesowi Januszowi Dankowi oraz trenerowi Sebastianowi Charbich za zorganizowanie tak udanych zawodów oraz pomocy przy organizacji pikniku sąsiedzkiego. Dziękuję również mieszkańcom, którzy również zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Dokonam wszelkich starań, aby takie wydarzenia, które dają Nam sportowe emocje, a także wpływają na relacje interpersonalne między sąsiadami i służą integracji między mieszkańcami całej dzielnicy odbywały się cykliczniedodał radny Blukacz.

Równocześnie zawodom towarzyszył  piknik sąsiedzki. Dla mieszkańców, którzy zdecydowali się zjawić czekała masa atrakcji m.in. konkurs wypieku ciast, strefa gastronomii, ciepłe napoje, czy gry i zabawy. W ramach pikniku nie zabrakło, także tematycznych stoisk  oraz zbiórki karmy, czy zabawek dla częstochowskiego schroniska dla zwierząt. W ramach pikniku można było również porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie z gośćmi specjalnymi: prezesem CKM Włókniarz Częstochowa Michałem Świącikiem, Mistrzem Świata w Taekwondo Robertem Kantorysinski, czy multimedalistą Mistrzostw Świata w Speedrowerze Marcinem Szymańskim.

Całe wydarzenie przebiegało w stylu Halloween, dlatego każda osoba, która zdecydowała się zjawić na zawodach oraz pikniku w przebraniu otrzymała symboliczny upominek.

foto/źródło: materiały prasowe Lwy Avia Częstochowa

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze