Szukaj

dzisiaj jest 15/04/2024 10:46

Rozstrzygnięto konkurs na najlepszego dzielnicowego

foto: UM Częstochowy

Konkurs na najlepszego dzielnicowego w Częstochowie dobiegł końca. Laureat został ogłoszony 7 lutego podczas uroczystego finału w MDK.

Głosy na jednego z dwudziestu kandydatów na ,,Najlepszego Dzielnicowego’’ można było oddawać między 15 a 31 stycznia. Zebrano ponad cztery tysiące głosów. Organizatorami konkursu – pod patronatem Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka – była Miejska Komenda Policji i ZGM TBS. Ideą konkursu było uhonorowanie działań dzielnicowych, przed którymi stoi niezwykle istotne zadanie – nawiązywanie i utrzymywanie więzi ze społeczeństwem. To właśnie dzielnicowym przypada rola ,,policjantów pierwszego kontaktu’’ przy budowaniu mostów między mieszkańcami a służbami policyjnymi. Dzielnicowi nie tylko patrolują ulice, ale także angażują się w różnorodne inicjatywy społeczne, edukacyjne i prewencyjne.

Podczas gali wyróżniono statuetkami i medalami wszystkich kandydatów, którzy na co dzień w swojej pracy wykazują się odwagą i determinacją, nierzadko narażając przy tym zdrowie, a nawet życie. Dotyczy to także laureata nagrody i tytułu ,,Najlepszego Dzielnicowego’’, starszego sierżanta Mateusza Ściebury z IV Komisariatu Policji w Częstochowie, który w zeszłym roku odebrał nagrodę Komendanta Głównego Policji za uratowanie człowieka z płonącego budynku. Wyróżnienie dla dzielnicowego wręczyli prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i komendant, insp. Dariusz Kiedrzyn.

Finał konkursu był także okazją do zapoznania seniorów i seniorek z programem ,,Bądź bezpieczny seniorze, nie daj się oszukać’’, organizowanym we współpracy Komendy Miejskiej Policji z ZGM TBS. W realizacji programu z pomocą przyszli aktorzy z Teatru im. Adama Mickiewicza, którzy wcielali się w role i odgrywali sceny dotyczące różnych metod oszustw, na które narażone są starsze osoby. Po oficjalnej części spotkania na MDK-owskiej scenie wystąpił zespół ,,Częstochowska ROCK Brygada’’.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze