Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 12:17

REMONT DROGI ROWEROWEJ NA UL. FIELDROFA-NILA

foto: Mateusz Orda
foto: Mateusz Orda

Droga rowerowa na ul. Fieldorfa-Nila na odcinku między ul. Michałowskiego a Al. Wyzwolenia od dawna prosiła się o remont. Wiekowy już asfalt na tej DDR-ce powybrzuszany poprzez korzenie drzew nie nadawał się do jazdy rowerze.

Znaki nakazu jednak zobowiązywały rowerzystę do korzystania z tej drogi. W ostatnich dniach rozpoczęto remont właśnie tego fragmentu DDR-ki.
Infrastruktura rowerowa na całej ul. Fieldorfa-Nila (szczególnie po stronie zachodniej) pozostawia wiele do życzenia (nierówny asfalt, przejście dla pieszych zamiast przejazdu w jednym miejscu, ciągi mieszane), jednak jest to dobry krok. Reperowany jest właśnie najbardziej niebezpieczny fragment. Na nowej drodze rowerowej będzie nawierzchnia asfaltowa, tak więc dobra alternatywa do jazdy dla ciągów pieszo-rowerowych zbudowanych z niewygodnej kostki odpowiednio po stronie wschodniej.
Mamy nadzieję, że pozostawiony w jednym miejscu fragment starej kostki zostanie również zastąpiony asfaltem, podobnie jak krawężnik właśnie w tym miejscu obniżony do przepisowego max. 1 centymetra.
Oznakowanie przy okazji remontu również mogłoby zostać uporządkowane. Remontowany fragment DDR-ki to droga rowerowa (jest oddzielona od chodnika drzewami), a nie ciąg pieszo-rowerowy (C-13 + C-16 na jednej tarczy), tak jak dotychczas informowały o tym znaki. Kawałek dalej (jadąc w kierunku zarówno ul. Michałowskiego jak i Wałów Dwernickiego) droga rowerowa oddzielona od chodnika oznaczana jest znakiem C-13.


Obecnie na remontowanej drodze rowerowej widnieje znak zakazu ruchu w obu kierunkach i „roboty drogowe”.

Pełną fotorelację znajdziesz na naszym fanpage.

autor: Mateusz Orda

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze