Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 18:25

Raków Częstochowa udostępnił infolinię dla osób walczących z depresją

W czwartek, 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki Z Depresją. Tego dnia Raków Częstochowa udostępnia specjalny numer telefonu, pod którym w godzinach 09:00-13:00 można skorzystać z porady wykwalifikowanego psychologa.

Według Forum Przeciw Depresji i WHO, na świecie prawie 350 milionów osób cierpi na depresję. W życiu, jak w sporcie, zdrowie psychiczne jest niemniej ważne jak kondycja ciała. Dlatego w czwartek udostępnimy numer telefonu, pod który będzie można zadzwonić w godzinach 09:00-13:00 i uzyskać darmową poradę psychologa. Dyżur telefoniczny przy Limanowskiego 83 pełni mgr Dariusz Wojtal, wykwalifikowany psycholog, który pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Zespole Leczenia Środowiskowego w Centrum Zdrowia Psychicznego Egomedica w Częstochowie

Bezpłatny numer telefonu: 885 578 545 (dostępny w czwartek od 09:00 do 13:00).

– Chcemy nieść pomoc, edukując i ułatwiając pierwszy kontakt ludziom, którzy podejrzewają u siebie depresję. W dzisiejszych czasach jest to często spotykana choroba i duży problem społeczny, z którego wielu chorych nie zdaje sobie sprawy. Dzięki uruchomieniu infolinii, można uzyskać poradę wykwalifikowanego psychologa i zweryfikować swoje podejrzenia czy wątpliwości. Co najpiękniejsze, po pierwszej godzinie akcji widzimy, że z telefonu korzystają nie tylko częstochowianie, ale też osoby z całej Polski. Można powiedzieć, że jest to akcja ponad podziałami i niezależna od sympatii klubowych – mówi rzecznik prasowy klubu, Michał Szprendałowicz.

źródło: Biuro Prasowe Raków Częstochowa

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze