Szukaj

dzisiaj jest 15/04/2024 10:59

Psi Park w dzielnicy Ostatni Grosz oficjalnie otwarty

W niedzielę 27 listopada odbyło się uroczyste otwarcie „Psiego Parku” , który powstał przy ul. Niedługiej w dzielnicy Ostatni Grosz. W uroczystym otwarciu „Psiego Parku” (wybiegu dla psów) uczestniczyli m.in prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk,  Radny Miasta Częstochowy Tomasz Blukacz (organizator wydarzenia), Radna Miasta Częstochowy Małgorzata Iżyńska oraz wnioskodawca projektu Marcin Biś.

Dla wszystkich mieszkanek oraz mieszkańców, którzy w niedzielne południe zdecydowali się przybyć ze swoimi pupilami na oficjalne otwarcie „Psiego parku” przygotowano liczne atrakcje m.in. właściciele psów, którzy przybyli na otwarcie otrzymali smaczne psie przekąski i drobne upominki dla swojego pupila. Na miejscu można było również zaszczepić, odrobaczyć i zaczipować psa, a także uzyskać nieodpłatnie poradę dotyczącą pielęgnacji i żywienia czworonogów, a to za sprawą lekarza weterynarii. Natomiast Ci którzy nie mają jeszcze psa, a są zainteresowani ich posiadaniem mogli dowiedzieć się o warunkach jakie należy spełnić przy adopcji psa. Była też możliwość zobaczenia jakie psy obecnie są w Częstochowskim schronisku dla zwierząt. Wśród atrakcji był również pokaz tresury psa policyjnego, czy konsultacje z psim behawiorystą. Natomiast wolontariuszki z II LO im. R. Traugutta oraz z Fundacji „Psia Duszka” zbierały datki oraz rzeczy tj. koce, poduszki, czy poszewki dla częstochowskiego schroniska.
Inwestycja, która powstała w ramach budżetu obywatelskiego zakładała m.in. stworzenie bezpiecznego wybiegu dla psów o powierzchni trawiastej na terenach w okolicy rzeki Stradomki przy ul. Niedługiej o powierzchni ok. 2500 mkw. „Psi Park” został podzielony na dwie strefy. Strefa nr 1 jest przeznaczona dla psów rasy mniejszej. Strefa nr 2 jest natomiast przeznaczona dla właścicieli psów ras średnich i dużych. Każda ze stref jest wyposażona w śluzy zapobiegające psom ucieczkę podczas zabawy i specjalne agility tj. pochylnia prosta, płotki, tunel i przeszkody. Całość jest ogrodzona siatką o wysokości ok. 2 m. W ramach inwestycji zamontowano również elementy małej architektury tj. ławki, kosze na śmieci oraz kosze na psie odchody.
Psi Park był budowany na podstawie projektu wykonanego przez Studio V13, natomiast prace budowlane wykonała firma ITL Marek Kiciński, Marcin Chęć Spółka jawna.
Koszt inwestycji, która została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego wyniósł ok. 175 tyś zł.
źródło/foto: własne

 

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze