Szukaj

dzisiaj jest 15/04/2024 12:36

Przypomionamy od jutra autobusy wracają w aleję Wojska Polskiego

foto: własne

W środę po miesiącach prac modernizacyjnych aleja Wojska Polskiego powróciła do użytku publicznego. Natomiast od jutra autobusy powrócą na tą ważną arterię miasta. Oznacza to, że mieszkańcy będą mieli jeszcze większą swobodę podróżowania po mieście, a nowe udogodnienia drogowe pozwolą na płynniejszy przepływ ruchu, szczególnie w godzinach szczytu.


W związku z udostępnieniem dla ruchu przebudowanej al. Wojska Polskiego na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Rakowskiej od jutra (tj. 24. lutego) zostaną wprowadzone następujące zmiany na liniach autobusowych:

Linia nr 10
Zostaje przywrócona trasa BŁESZNO – PARKITKA SZPITAL.

Linia nr 12
Na odcinku RAKÓW DWORZEC PKP – DWORZEC PKS zostaje przywrócona pierwotna trasa przez aleję Najświętszej Maryi Panny, Galerię Jurajską oraz aleję Wojska Polskiego, przy czym w kierunku Rakowa autobusy pojadą trasą zmienioną od przystanku „Okrzei” przez ulice Bohaterów Katynia i Rakowską do ul. Limanowskiego.
Ponadto w Gnaszynie linia ulegnie przedłużeniu do pętli GNASZYN DWORZEC PKP, a część kursów pojedzie jeszcze dalej – do przystanku SZYBOWA.

Linia nr 20
Pozostaje na trasie BRZEZINY – WYCZERPY OSIEDLE, a na odcinku od Ronda Trzech Krzyży do węzła „Estakada” zostaje przywrócona jej podstawowa trasa przez rejon placu Daszyńskiego i Galerii Jurajskiej oraz przez aleję Wojska Polskiego.

Linia nr 23
Zostaje przywrócona trasa REJTANA – DŹBÓW KSSE SKORKI.

Linia nr 24
Zostaje przywrócona trasa JESIENNA – KUKUCZKI, przy czym w kierunku ul. Jesiennej obowiązuje trasa zmieniona od przystanku „Okrzei” przez ul. Bohaterów Katynia do skrzyżowania z ulicami Rakowską i Jesienną.

Linia nr 27
Trasa pozostaje bez zmian, natomiast – w związku z bardzo niskim zapotrzebowaniem na przewozy – w soboty i niedziele niemal wszystkie kursy w dzielnicy Zawodzie zostaną skrócone do przystanku ŻUŻLOWA. Odcinek w kierunku KSSE Kusięcka i Legionów obsłużą tylko linie 11 i 35.

Linia nr 31
Na odcinku CMENTARZ KOMUNALNY – ESTAKADA powraca na swoją podstawową trasę (przez Zawodzie), a następnie przez aleję Pokoju do pętli RAKÓW DWORZEC PKP. Od węzła „Estakada” kursy w dni robocze w godzinach szczytu (5-8 i 13-16) oraz pojedyncze kursy w pozostałych okresach otrzymają przebieg: al. Wojska Polskiego (powrót: Limanowskiego – Okrzei – Łukasińskiego – RAKÓW DWORZEC PKP – al. Pokoju) – Bugajska – KRĘCIWILK.

Linia nr 32
Na odcinku STARA GORZELNIA / WIELKOBORSKA – ESTAKADA powraca na swoją podstawową trasę, przez II Aleję, Galerię Jurajską i aleję Wojska Polskiego, następnie przez aleję Pokoju, Raków Dworzec PKP, ulice Łukasińskiego, Okrzei i Limanowskiego do pętli STADION RAKÓW (wspólna pętla z linią tramwajową nr 3).

Linia nr 34
Nowa linia autobusowa na trasie: DROGOWCÓW – Drogowców – al. Jana Pawła II – Warszawska – Pl. Daszyńskiego – Ogrodowa – Krakowska (powrót: Wróblewskiego – Kanał Kohna – Mirowska – Pl. Daszyńskiego – Mirowska – Nadrzeczna) – al. Wojska Polskiego – Bugajska – KRĘCIWILK (większość kursów: – Bugajska – Odrzykoń – kurs szkolny: Os. Pod Wilczą Górą – OLSZTYN RYNEK – 1 kurs wieczorny przedłużony z Olsztyna przez Kusięta)
Uwaga: na całej długości linii nr 34 obowiązuje miejska taryfa biletowa. Linia ta zastąpi na ul. Drogowców linię 23 (przywróconą na ul. Rejtana) oraz linie 31 i 58 na ul. Bugajskiej. Obsługę Kręciwilka zapewnią wszystkie kursy nowej linii 34 oraz niektóre z kursów w ramach linii 31.

Linia nr 35
Pozostaje w relacji LEGIONÓW/KSSE KUSIĘCKA – ZAJEZDNIA MPK, przy czym pojedzie ulicą Jesienną i aleją 11 Listopada zamiast Bohaterów Katynia.

Linie nr 53, 65 i 68
Powrócą na przebudowaną aleję Wojska Polskiego, kursując w dalszym ciągu do przystanku ZAJEZDNIA MPK.

Linie zastępcze nr 39, 58, 92, 100 i 124 zostają zlikwidowane.

źródło: UM Częstochowy
foto: własne

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze