Szukaj

dzisiaj jest 17/06/2024 12:38

Przetarg na kolejny blok TBS

Już wkrótce poznamy wykonawcę, który zbuduje kolejny blok TBS-u na Parkitce. W pierwszej połowie maja odbył się przetarg na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego zlokalizowanego na działce nr 48 obręb 39, przy ul. Łódzkiej w Częstochowie.

 

 

Tym razem do przetargu przystąpiło 8 oferentów. Najtańsza oferta opiewała na nieco ponad 7 milionów złotych, najdroższa – na ponad 10 milionów. Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą, zostanie określony koszt budowy budynku B i kwota partycypacji dla przyszłych najemców.
W ostatnim czasie o aktualnym stanie prac na budowie przy ul. Łódzkiej oraz dalszej rozbudowie osiedla TBS rozmawiali w Urzędzie Miasta prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i prezes ZGM TBS Paweł Konieczny (na zdjęciu). Prezes miejskiej spółki zaprezentował również plany budowy budynku B, który  – podobnie jak blok A – prezentuje się niezwykle nowocześnie, wpisując się w najnowsze trendy w budownictwie. Blok został zaprojektowany przez Biuro Usług Projektowych Architektonika – Witold Rudecki.

 

 

W czterokondygnacyjnym bloku, wyposażonym w przestronne balkony, przygotowane zostaną dwadzieścia trzy funkcjonalne mieszkania. Przy budynku znajdą się miejsca parkingowe dla mieszkańców bloku. Atutem nieruchomości na pewno będzie jej lokalizacja. Parkitka jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych przez mieszkańców Częstochowy miejsc do życia. W pobliżu inwestycji znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe oraz przystanek MPK – mówi prezes zarządu ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie Paweł Konieczny.

 

 

Oferty na najem mieszkań w tym bloku będzie można składać po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą.

 

 

Jakie warunki należy spełnić, aby zawrzeć umowę najmu?

Zawarcie umowy możliwe jest tylko w przypadku spełnienia warunków przewidzianych w ustawie o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa oraz w Regulaminie kwalifikacji przyszłych najemców i zasad wynajmowania mieszkań będących w zasobach ZGM TBS w Częstochowie Sp. z o.o. oraz zakwalifikowania do zawarcia umowy przez właściwą Komisję. Przede wszystkim jednak osoba fizyczna wyrażająca wolę zawarcia umowy najmu oraz osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkania nie mogą posiadać tytułu prawnego do innego lokalu w tej samej miejscowości. Istotne jest także spełnienie właściwego kryterium dochodowego wskazanego we wspomnianej ustawie i regulaminie.
W przyszłości nowe osiedle TBS na Parkitce może pomieścić nawet 13 wielorodzinnych budynków. Obecnie w zaawansowanej fazie budowy jest pierwszy z bloków – budynek A. W kolejce na zaprojektowanie czekają już budynki C i D, które domkną pierwszy etap budowy kompleksu ZGM TBS na Parkitce.

 

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze