Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 18:26

Przebudowa skrzyżowania dróg krajowych 43 i 46

Przebudowa skrzyżowania dróg krajowych 43 i 46

Od poniedziałku, 29 czerwca 2015r. trwa przebudowa skrzyżowania dróg krajowych 43 i 46 – ul. Głównej, św. Jadwigi i św. Barbary.

W ramach prac wymieniona zostanie nawierzchnia na skrzyżowaniu i w jego obrębie oraz zostanie złagodzony jeden z łuków (ten do skrętu w prawo z ul. Jadwigi w ul. Główną).
Stan nawierzchni na skrzyżowaniu tych ważnych ulic w mieście stwarzał niebezpieczeństwo – szczególnie mówimy tu o lewoskręcie w ul. Głównej w św. Jadwigi, tak jak prowadzi DK46.
Niestety w ramach inwestycji najprawdopodobniej nie powstanie nic zwiększającego bezpieczeństwo dla rowerzystów.
Przypomnijmy: na ul. św. Barbary po obu stronach mamy pas ruchu dla rowerów. Doskonałym rozwiązaniem byłoby stworzenie oddzielnego pasa do jazdy w lewo dla rowerzystów z ul. św. Jadwigi w św. Barbary, bądź stworzenie w tamtym miejscu śluzy, która zapewniłaby bezpieczny przejazd przez skrzyżowanie.

Dopuszczony jest ruch w ciągu ulic św. Barbary i Głównej. Występują czasowe utrudnienia w ruchu regulowane przez tymczasową sygnalizację świetlną.
Wyznaczono objazdy, które wiodą m.in. ul. Popiełuszki, Szajnowicza-Iwanowa i Okulickiego. Zostały wywieszone tabliczki informujące o objazdach, jednak niestety sporo m.in. tirów zawraca tuż przed remontowanym skrzyżowaniem, bądź nie zważa na znak zakazu wjazdu i włącza się do ruchu, co może powodować sytuacje niebezpieczne.

Autor: Mateusz Orda

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze