Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:13

Proekologiczna inwestycja przy ul. Warszawskiej z unijną pomocą

2,2 mln zł ma kosztować termomodernizacja 3 budynków mieszkalnych przy ul. Warszawskiej oraz likwidacja pieców kaflowych w jednych z nich. Celem dofinansowanej z Unii Europejskiej miejskiej inwestycji jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Realizowane przez Miasto Częstochowa zadanie zakłada roboty termomodernizacyjne w wielorodzinnych budynkach komunalnych przy ul. Warszawskiej 13, 36 i 39 (wszystkie na odcinku między placem Daszyńskiego a aleją Jana Pawła II). Zaplanowana została także likwidacja indywidualnych źródeł ogrzewania (pieców węglowych) w jednej z tych kamienic – przy ul. Warszawskiej 39, wykonanie w niej instalacji centralnego ogrzewania i przyłączenie tego budynku do sieci ciepłowniczej.

We wszystkich trzech budynkach są w sumie 63 mieszkania – łączną powierzchnia użytkowa to prawie 3 tys. m kw. W wyniku realizacji inwestycji zmniejszy się emisja gazów cieplarnianych oraz zużycie energii końcowej.

Miasto – po rozstrzygniętym przetargu – podpisało już umowę z wykonawcami, więc prace powinny wkrótce ruszyć. Termomodernizacją dwóch budynków przy Warszawskiej 13 i 36 zajmie się częstochowska firma Loma, a pracami przy Warszawskiej 39 – firma Dziedzicki z Konopisk.

Koszt całości ma wynieść prawie 2,2 mln zł. 85% kwalifikowalnych kosztów projektu będzie stanowić dofinansowanie unijne. Wszystkie prace mają zakończyć się do końca listopada 2021 r.

Projekt realizowany jest w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (priorytet: I Zmniejszenie emisyjności gospodarki; działanie 1.7: Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie województwa śląskiego; poddziałanie: 1.7.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych w województwie śląskim).

foto/źródło: UM Częstochowa

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze