Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 10:36

Prezydent Matyjaszczyk z I wyróżnienie w rankingu liderów samorządu

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk otrzymał I wyróżnienie w rankingu liderów samorządu, w kategorii miasta powyżej 120 tys. mieszkańców prowadzonym przez ośrodek THINKTANK.

Krzysztofa Matyjaszczyka wyróżniono za konsekwentne prowadzenie miasta  w kierunku zwiększania inwestycji, prowadzących do rozwoju gospodarczego. – Ustabilizował finanse oraz poziom bezrobocia, potrafi godzić interesy różnych grup społecznych – czytamy w uzasadnieniu. – Jest odważny i nowatorski, choć teren działania ma niełatwy. Zaimponował nowym spojrzeniem na politykę socjalną, stosując zasady tzw. ekonomii społecznej. Pod jego rządami miastu nie grozi stagnacja.

Wręczeniem nagród w corocznym rankingu liderów samorządu, prowadzonym przez ośrodek THINKTANK zakończono wczorajszą Sesję Dialogu Miasta Przyszłości 2016 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Ranking liderów samorządowych nagradza prezydentów miast, którzy okazali się najbardziej efektywni pod względem kompleksowego przywództwa. Brano pod uwagę kilkadziesiąt kryteriów, m.in. zmianę poziomu bezrobocia; zadłużenie miasta; udział środków własnych i środków unijnych w budżecie; ilość projektów unijnych; wydatki na edukację, na transport, na administrację; ilość zrealizowanych inwestycji; skuteczność w przyciąganiu kapitału (także zagranicznego), działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w mieście; ilość kadencji rozumianą jako popularność lidera, czy politykę samorządu w opracowywaniu planów zagospodarowania przestrzennego.

– Lubię się otaczać ludźmi pozytywnie zakręconymi, takimi, którzy nie dadzą sobie wytłumaczyć, że czegoś się nie da – powiedział Krzysztof Matyjaszczyk odbierając wyróżnienie. – Dla mnie ta nagroda jest podziękowaniem dla wszystkich, którzy ze mną współpracują.

Projekt „Miasta Przyszłości”, realizowany przez THINKTANK od 4 lat, to unikatowa w Polsce platforma debaty o wyzwaniach rozwojowych polskich miast dla samorządów i ich wszystkich interesariuszy: przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, innych instytucji publicznych i prywatnych, ekspertów.

Najważniejszym elementem projektu jest coroczna Sesja Dialogu, która umożliwia samorządowcom spotkanie się we własnym gronie w grupach zawodowych oraz dyskusję z interesariuszami. Tematyczne sesje dialogu pozwalają wszystkim stronom poszerzyć perspektywę i pozyskać nową wiedzę w nieformalnej atmosferze.

Moderowane sesje podczas Sesji Dialogu Miasta Przyszłości 2016 poprzedzającej wręczenie nagród, dotyczyły rewitalizacji miast, mobilności w mieście, energii miasta, technologii smart, przestrzeni publicznej, finansowania inwestycji. Tematem wieczoru było social business city, a gośćmi specjalnymi Matteo Biffoni – burmistrz Prato i Enrico Testi – dyrektor ds. współpracy zagranicznej, Yunus Social Business Centre Uniwersytetu we Florencji.

Zachęcamy do odwiedzania i polubienia Naszego profilu na Facebook.

Dodane przez: Marcin Biś
Źródło: Materiały Prasowe UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze