Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 06:51

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wraz z przewodniczącym Rady Miasta Zbigniewem Niesmacznym złożyli list gratulacyjny na ręce prezesa Rakowa

foto: UM Częstochowy

Raków Częstochowa odniósł kolejny sukces, pokonując w meczu o Superpuchar Polski drużynę Lecha Poznań – aktualnego Mistrza Polski w piłce nożnej. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wraz z przewodniczącym Rady Miasta Zbigniewem Niesmacznym złożyli list gratulacyjny na ręce prezesa klubu Adama Krawczaka.

Spotkanie, w którym uczestniczył również przewodniczący rady nadzorczej Rakowa Wojciech Cygan, było okazją do podpisania umowy opiewającej na kwotę 1,7 mln zł dla klubu.
Raków zwyciężył w przetargu na „Promocję miasta poprzez sport – poprzez piłkę nożną” ogłoszonym w 2022 r. przez Miasto Częstochowa. W ramach wygranego przetargu Raków będzie promował Częstochowę między innymi poprzez umieszczenie jej logo na koszulkach i spodenek meczowych pierwszej drużyny oraz pozostałym sprzęcie klubowym używanym przez zawodników i sztab szkoleniowy. Logo miasta pojawi się również na terenie obiektu klubowego, a także w jego materiałach promocyjnych.

Gratulacje i umowa zostały przekazane dzisiaj włodarzom klubu na płycie głównej stadionu MSP „Raków” przy ul. Limanowskiego 83.

Kolejny sukces Rakowa! Jest to właściwie powtórzenie sukcesu z zeszłego roku, czyli oprócz dobrego wyniku w rozgrywkach ligowych jest też Superpuchar, taka wisienka na torcie, która również przypadła Rakowowi. Pokazaliście, że macie sposób na Lecha Poznań. To dobrze wróży na przyszłość. Liczę, że takich sukcesów i naszych wizyt będzie jeszcze więcej zarówno w rozgrywkach krajowych, jak i europejskich, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia – podsumował prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Zastanawiałem się, co jest źródłem sukcesu Rakowa. Na pewno skład drużyny, która tego wszystkiego dokonała, ale chciałbym także pogratulować całemu sztabowi trenerskiemu i zarządczemu, bo bez tego na pewno ten sukces byłby trudny do osiągnięcia – dodał Zbigniew Niesmaczny, przewodniczący Rady Miasta Częstochowy.

Jako klub czynimy regularne postępy. Od kilku lat pniemy się w górę jako organizacja. Jeszcze mamy długą drogę przed sobą, by stać się wielkim Rakowem, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że mamy coraz większe wsparcie ze strony miasta. Na pewno liczymy na więcej. Postaramy się naszymi wynikami przynosić coraz więcej dumy naszemu miastu i mieszkańcom – podkreślił Adam Krawczak, prezes zarządu Rakowa.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze