Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 17:06

Prezydent Częstochowy otrzymał tytuł Osoby Roku 2022 podczas gali „Klastrów Energii 2022”

foto: UM Częstochowy

16 listopada w Warszawie Józefowie odbyła się uroczysta Gala Klastrów Energii 2022 połączona z dwudniową konferencją „Zielona energia jako kluczowe rozwiązanie dla uzyskania niezależności energetycznej”. Na gali wyróżniono prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka za dotychczasową współpracę.

Podczas panelu konferencyjnego zostały poruszone liczne tematy związane z klastrami energii, a wykłady dotyczyły energetyki i OZE. Do najważniejszych wątków można zaliczyć takie zagadnienia jak: spółdzielnie energetyczne, wsparcie z KPO, funkcjonowanie biogazowni czy dotowanie społeczności energetycznych.

Z kolei na uroczystej gali podsumowano działalność Klastrów Energii w 2022 roku oraz wręczono statuetki Koordynator Klastra Energii. Prezydent Częstochowy otrzymał tytuł Osoby Roku 2022.

Dzisiaj uczestnicy konferencji zwiedzali biogazownię, zapoznając się z wykorzystywanymi w niej technologiami oraz samymi procesami wytwarzania energii elektrycznej oraz ciepła opartymi na systemie kogeneracyjnym.
___

Pojęcie klastrów energii pojawiło się w 2016 roku w nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Według definicji klaster energii jest to porozumienie dotyczące wytwarzania, dystrybucji i obrotu energią z odnawialnych źródeł w ramach sieci dystrybucyjnej. Klaster może uwzględniać również udział innych surowców i paliw. W jego skład mogą wchodzić zarówno osoby fizyczne i prawne, jak i jednostki naukowe, badawcze bądź terytorialne. Istotne natomiast jest to, aby obszar działania takiego porozumienia nie przekraczał jednego powiatu.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze