Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 08:32

Poznaliśmy kolejna „Twarze Przyszłości”

foto: UM Częstochowy

Miejski, jubileuszowy projekt wzbogacił się o kolejne 8 młodych osób, o których działalności i inicjatywach pewnie usłyszymy jeszcze nie raz. Pełne grono liczyć będzie 88 osób – ta liczba ma symbolicznie przypominać o mijających ośmiu stuleciach pisanych dziejów Częstochowy.

Jak zwykle w gronie ,,Twarzy Przyszłości” znalazły się związane z Częstochową postacie aktywne na najrozmaitszych polach działalności i w różnych branżach – od sportu po pracę artystyczną.

W kolejnej ósemce projektu znalazła się Agnieszka Winczo – piłkarka, wielokrotna mistrzyni Polski w kobiecym futsalu i najlepsza snajperka, obecnie zawodniczka Bundesligi. Jest także Irmina Rydzykowska– projektantka mody i ilustratorka; jej projekt leginsów do jogi (którą sama uprawia) został doceniony przez prestiżowy magazyn ,,Vouge”, a modowy projekt ,,Siblings” był dwukrotnie wyróżniony w konkursie ,,Off Fashion”.

Kolejną ,,Twarzą Przyszłości” jest Joanna Dawid – ma za sobą pracę dla marki Emanuel Berg oraz magazynu „Vogue Polska”, a teraz pracuje w kancelarii prawnej, gdzie realizuje także projekty pro bono, jak konkurs dla młodzieży ,,Od mundurka do togi”. Kalina Matysiak jest natomiast znakomitą freestylerką – z piłką robi cuda, które przyniosły jej trzykrotnie tytuł Mistrzyni Świata Freestyle Football i trzykrotnie tytuł Mistrzyni Polski.

Męską część tej ósemki ,,Twarzy Przyszłości” reprezentuje Jakub Stolecki – autor zdjęć do filmów fabularnych i dokumentów obsypanych nagrodami na międzynarodowych festiwalach, m.in. Sundance. Pianista i doktor sztuki Mateusz Kurcab jest asystentem w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie oraz pedagogiem w tamtejszej Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego, a oprócz tego – laureatem krajowych i zagranicznych konkursów. Z innego obszaru muzycznego świata przychodzi do projektu raper Mikser – od lat związany z częstochowską sceną hip-hop freestyler, mający zdolność tworzenia na poczekaniu tekstów na bazie kilku haseł. Kibicom boksu z pewnością świetnie znany jest Robert Parzęczewski – wychowanek KS Start Częstochowa, aktualny Mistrz Polski w wadze superśredniej, mający za sobą 26 walk, z tego 25 zwycięskich (16 przez nokaut).

Znacznie więcej o wszystkich tych osobowościach – także od nich samych – można dowiedzieć się odwiedzając stronę http://twarze.czestochowa.pl/ Również tam można zgłaszać swoje kandydatury do grona ,,Twarzy Przyszłości”. Spośród nich zostanie wybranych 8, a pełne grono liczyć będzie łącznie 88 osób.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze