Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 08:07

POZNAJ HISTORIĘ MIASTA W NIETYPOWY SPOSÓB, CZYLI QUESTING W CZĘSTOCHOWIE

Questing Częstochowa
Questing Częstochowa

Chcesz  w nietypowy sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat Częstochowy , a także poznać legendy oraz anegdoty związane z miastem ? Już teraz możesz to  zrobić za  sprawą questingu.

Questing to rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach w formie łamigłówek słowno-matematycznych.

Podobnie jaki w innych miastach, także w Częstochowie dzięki innowacyjnej metodzie można poznać dziedzictwo kulturowe Częstochowy. Zasady gry polegają, że uczestnik questingu przeistacza się w poszukiwacza skarbów. Na początku gry uczestnik otrzymuje broszurę z trasą questingową, czyli zapisane prozą lub wierszem zadanie do zrealizowania. Wędrując zgodnie z instrukcjami rozwiązując zagadki i łamigłówki.  Tym sposobem dociera do miejsc, do których chce go zaprosić organizator. Na końcu wędrówki  na wytrwałych poszukiwaczy czeka dyplom potwierdzający wykonanie zadania.

Celem questu jest w nieszablonowy sposób odkryć tajemnice miasta. Dzięki ciekawie poprowadzonej narracji, uczestnik zabawy angażuje emocje oraz identyfikuje się z miejscem i zapamiętuje dotyczące miejsca, w którym zaprowadzi go quest.  Uczestnicy zabawy mają okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat Częstochowy , a także poznać legendy oraz anegdoty związane z miastem.

Pomysłodawcą questu jest Częstochowska Organizacja Turystyczna.

Foldery z trasami questingowymi są dostępne w siedzibie Częstochowskiej Organizacji Turystycznej;
Al. NMP 65
42-217 Częstochowa
tel. 34 368 22 60
e-mail: czestochowa-czot@wp.pl

lub można je pobrać z linków poniżej:
Profesor bez katedry
Miasto pełne artystów
Częstochowa przez wieki

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze