Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 07:15

Policyjne kontrole kierowców komunikacji miejskiej

foto: KMP Częstochowa

Policjanci drogówki cyklicznie prowadzą działania, skierowane wobec wybranej grupy uczestników ruchu drogowego. Podczas codziennej służby prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. Tym razem sprawdzają również czy kierowcy autobusów są odpowiedzialni za bezpieczną podróż swoich pasażerów.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą kontrole kierowców miejskich autobusów. Kierowcy są kontrolowani w czasie postojów na pętlach, bądź powracających do zajezdni. Kontrole mają związek z wypadkami, które w ostatnim czasie miały miejsce w Polsce. Funkcjonariusze sprawdzają zarówno stan trzeźwości jak i stan psychofizyczny kierowców autobusów.

W trakcie  kontroli wszystkie wyniki były negatywne. To bardzo dobra wiadomość, która pokazuje na odpowiedzialne podejście kierowców do swoich obowiązków.

Policjanci podczas działań wręczali też kierującym materiały profilaktyczne, a pasażerom przypominali o obowiązku zakrywania części twarzy w środkach komunikacji miejskiej.

Policja apeluje do osób korzystających ze środków transportu publicznego, aby w przypadku podejrzenia, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu lub zachowanie kierowcy budzi wątpliwości, a także jeśli kierowca lekceważy przepisy ruchu drogowego lub stwarza zagrożenia na drodze należy niezwłocznie poinformować o tym Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112

foto/źródło: KMP Częstochowa

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze