Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:43

POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCĘ PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH. TERAZ SZUKAJĄ JEGO OFIAR

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 33-letniego mieszkańca województwa warmińsko – mazurskiego, który dopuścił się szeregu czynów o charakterze seksualnym. Do zatrzymania napastnika doszło zaraz po tym, jak zaatakował dwie kobiety, które przemocą próbował doprowadzić do poddania się innej czynności seksualnej. Jak ustalili śledczy, sprawca dokonał szeregu innych, podobnych czynów na szkodę kobiet.

W nocy z 23 na 24 stycznia, na al. Armii Krajowej w Częstochowie, dwie idące kobiety zaczepił młody mężczyzna, który po obnażeniu się, złapał za rękę jedną z nich i usiłował doprowadzić do czynności seksualnej. Kobiety uciekły i powiadomiły policjantów o tym co się stało. Dysponując rysopisem, mundurowi zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Jak ustalili śledczy, mieszkaniec województwa warmińsko – mazurskiego, dopuścił się szeregu innych czynów o charakterze seksualnym. 10 października ubiegłego roku, również na al. Armii Krajowej w Częstochowie, napadł i usiłował zgwałcić częstochowiankę. Kobieta obroniła się i uciekła z miejsca zdarzenia. Śledczy ustalili także, że sprawca dopuścił się innych czynów o podobnym charakterze, wobec kobiet, które nie zgłosiły tego faktu.

W związku z powyższym policja i prokuratura proszą o zgłaszanie się pokrzywdzonych, podobnymi czynami, w szczególności kobiet, które stały się ofiarami ataków:
– wrzesień 2015 roku, al. Armii Krajowej, okolice Politechniki, gdzie sprawca złapał za rękę dziewczynę i usiłował doprowadzić do innej czynności seksualnej,
– pierwsza lub druga sobota października 2015 roku, w okolicy akademików za hala sportową przy ulicy Dąbrowskiego, gdzie sprawca zaatakował dwie kobiety, łapiąc je za miejsca intymne,
– koniec listopada 2015 roku, al. Armii Krajowej, okolice Politechniki, sprawca zaatakował dwie młode kobiety, łapiąc je za ręce i usiłując doprowadzić do czynności seksualnej. Kobiety uciekły przed napastnikiem w stronę al Jana Pawła II.
– początek grudnia 2015 roku, ul. Dekabrystów – Hala Polonia, po użyciu siły sprawca usiłuje przemocą doprowadzić do czynności seksualnej.

Policjanci proszą o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Częstochowie tel. 34 369-280 lub Prokuraturą Rejonową Częstochowa Północ. Na wniosek policjantów i prokuratora, 33-letni mężczyzna został wczoraj tymczasowo aresztowany.

Zachęcamy do odwiedzania i polubienia Naszego profilu na Facebook.

Dodane przez: Marcin Biś
Źródło: www.czestochowa.slaska.policja.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze