Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:19

Podsumowanie wizyty papieża w Częstochowie

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Dziś w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa, w której prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk podsumował prace służb miejskich związaną z organizacją i zabezpieczeniem wizyty papieża Franciszka w Częstochowie.

Na początku spotkania z dziennikarzami prezydent Matyjaszczyk podziękował wszystkim służbom, które były zaangażowane w zabezpieczenie wizyty papieża w Częstochowie.

„Po wizycie papieża zostanie Nam oprócz dobrych wspomnień kilka wyremontowanych ulic: Klasztorna, Wyszyńskiego, św. Jadwigi, św. Krzysztofa, czy nowy system łączności dla straży miejskiej. W sumie trudno jeszcze dzisiaj mówić o podsumowaniach dotyczących finansów, ale ponad 3 mln złotych to były te koszty, które związane były z przedsięwzięciami związanymi z przygotowaniem„ – powiedział prezydent Matyjaszczyk (więcej na temat kosztów wizyty papieża pisaliśmy tutaj: http://fotoczewa.pl/?p=2887)

Podczas konferencji prezydent podziękował i wręczył kwiaty naczelnikowi Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych płk. Stanisławowi Słyżowi, który odszedł na zasłużoną emeryturę.

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

„Wizyta Ojca Świętego i Światowe Dni Młodzieży to ogrom pracy, którą trzeba było włożyć, a żeby ta organizacja wypadła tak jak wypadła, a myślę, że odczucia pielgrzymów i mieszkańców Naszego miasta są pozytywne bo dostawaliśmy takie informacje, że wszyscy są zadowoleni” – powiedział płk. Stanisław Słyż.

Pełną fotorelację z konferencji można zobaczyć na Naszym profilu na Facebook.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze