Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 07:08

Podsumowanie akcji „Trzeźwość” na częstochowskich drogach

foto: KMP Częstochowa

Policjanci z częstochowskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość”. Ujawnili aż 8 pijanych kierowców. Ogólnie w okresie noworocznym zatrzymali aż 17 nietrzeźwych za kierownicą.

Pomimo licznych apeli i wielu akcji prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego, niestety wciąż po drogach naszego miasta i powiatu poruszają się pojazdy kierowane przez nietrzeźwych. Taki brak rozsądku na drodze może skończyć się tragicznie. W ubiegłym roku w Częstochowie i powiecie doszło do 4 wypadków śmiertelnych z udziałem pijanych kierowców:

  • W czerwcu w Rędzinach zginął motocyklista, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
  • W lipcu w centrum Częstochowy kierujący samochodem dostawczym w stanie po użyciu alkoholu najechał na pieszego – w wyniku odniesionych obrażeń pieszy zginął na miejscu.
  • W październiku pijany kierowca peugeota śmiertelnie potrącił pieszą na Lisińcu.
  • W grudniu w dzielnicy Błeszno 33 latek mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie najechał na pieszego, który w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu.

Tylko w okresie od 31 grudnia do 2 stycznia policjanci z Częstochowy zatrzymali 17 kierujących, którzy wsiedli za kierownice pojazdów znajdując się w stanie po spożyciu alkoholu, z czego 8 zatrzymali wczoraj podczas akcji „Trzeźwość”. W centrum miasta mundurowi zatrzymali łącznie 5 nietrzeźwych – 37-letniego kierującego citroenem, 50-letniego kierującego mercedesem, 49-letniego kierowcę forda, 28-letniego kierowcę forda i 20-latka z mitsubishi. Na Lisińcu zatrzymali nietrzeźwego 63-latka, który kierował fordem. Na Rząsawach ujawnili 57-letnią kierującą bmw, natomiast w Blachowni 39-letniego kierującego bmw. W ubiegłym roku w okresie noworocznym policjanci ujawnili 9 pijanych za kółkiem.

foto/źródło: KMP Częstochowa

 

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze