Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 06:53

Podsumowanie akcji „Trzeźwość” na częstochowskich drogach

Policjanci z częstochowskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwość”. W czasie ich trwania ujawnili 3 pijanych kierowców.

Pomimo licznych apeli i wielu akcji prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego, niestety wciąż po drogach naszego miasta i powiatu poruszają się pojazdy kierowane przez nietrzeźwych. Taki brak rozsądku na drodze może skończyć się tragicznie.
Dlatego w poniedziałek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie od godziny 4.00 prowadzili działania pod kryptonimem ”Trzeźwość”. Ich celem było wyeliminowanie z ruchu tych najbardziej nieodpowiedzialnych kierujących, którzy odważyli się usiąść „za kółko” będąc pod wpływem alkoholu. W takcie dzisiejszych działań ujawniono 3 kierujących na podwójnym gazie…

Podczas minionego weekendu częstochowska „drogówka” ujawniła i wyeliminowała z ruchu drogowego 8 kierujących, którzy prowadzili pojazdami będąc pod wpływem alkoholu.

Należy mieć na uwadze, że kierujący pojazdem jest odpowiedzialny, nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za zdrowie i życie innych uczestników dróg. Dlatego też niech hasło: „Piłeś? Nie jedź!” przyświeca każdemu kierowcy przez cały rok.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Alkohol prowadzi do:
• zmniejszenia szybkości reakcji;
• ograniczenia pola widzenia;
• błędnej oceny odległości i szybkości;
• błędnej oceny własnych możliwości i znacznego obniżenia samokontroli oraz koncentracji;
• rozproszenia uwagi oraz senności.

źródło: KMP Częstochowa

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze