Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 17:29

Podpisano umowę na modernizację stadionu Rakowa

foto: Marcin Biś

We wtorek, 21 lipca na obiekcie przy ul. Limanowskiego 83 podpisano umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą Centrum Piłki Nożnej – przebudowy i rozbudowy Stadionu Rakowa Częstochowa. Prace, które umożliwią rozgrywanie meczów Ekstraklasy przy ul. Limanowskiego, firma InterHall powinna zakończyć w ciągu 8 miesięcy.

Przypomnijmy, iż Miasto Częstochowa było zmuszone ponownie rozstrzygnąć przetarg na Centrum Piłki Nożnej,ponieważ jeden z oferentów – konsorcjum z firmą Stadion Pro jako liderem, odwołało się od rozstrzygnięciaKrajowa Izba Odwoławcza, najpierw – z powodu koronawirusa i przerwy w rozprawach – długo nie rozpatrywała tego odwołania, a następnie – po wydaniu orzeczenia w maju – nie dostarczyła jego sentencji wraz z uzasadnieniem.

Oczekując na korespondencję z KIO okazało się, że firma Stadion Pro zdecydowała o wycofaniu się z przetargu. Rozstrzygnięcie KIO stało się w związku z tym bezprzedmiotowe.

Po szczegółowej analizie formalno-prawnej, miasto ponownie na początku lipca rozstrzygnęło przetarg na przebudowę i rozbudowę stadionu Rakowa na korzyść katowickiej firmy InterHall, z kwotą 17 mln 490 tys. zł.

Dzisiaj, 21 lipca, a więc po upływie ustawowego terminu na odwołania, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk na płycie głównej stadionu przy ul. Limanowskiego podpisał umowę wykonawczą z właścicielem firmy InterHall Szymonem Kurdzielem.

– Po długim, wyczerpującym meczu, po dogrywkach i rzutach karnych, udało się zakończyć proces związany z podpisaniem umowy na przebudowę stadionu. To temat, który leżał mi na sercu od dłuższego czasu. Po drodze napotkaliśmy na wiele problemów. Na szczęście udało się je rozwiązać i dziś możemy mówić o sukcesie – powiedział Krzysztof Matyjaszczyk.

Po krótkiej konferencji prasowej, zaproszeni goście, rozpoczęli inwestycję, wymontowując kilka krzesełek z trybuny.

Inwestycja będzie realizowana z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 10 mln zł. Planując obecny zakres prac związany z przebudową i rozbudową obiektu sportowego przy ul. Limanowskiego, bazowano na dokumencie dostarczonym przez Raków Częstochowa. Stadion po przebudowie ma spełniać kryteria określone w Podręczniku Licencyjnym dla klubów Ekstraklasy w zakresie infrastruktury sportowej. Będzie też dostosowany do wymogów organizacji imprez masowych oraz prowadzenia zajęć w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wykonawca ma więc m.in. rozbudować trybuny do 5,5 tys. miejsc, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Na zadaszonej trybunie zachodniej powinno znaleźć się miejsce dla przynajmniej tysiąca osób. W ramach inwestycji powstanie podgrzewana murawa boiska głównego, zaplecze socjalne, nowe punkty kasowe i depozytowe dla trybun, pomieszczenie magazynowe i niezbędna infrastruktura sportowa oraz parkingi.

Centrum Piłki Nożnej powinno być gotowe wiosną przyszłego roku.

Pełną fotorelację z konferencji prasowej można zobaczyć tutaj.

foto: Marcin Biś
źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze