Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 08:25

Podpisano porozumienie międzygminne dotyczę wydłużenia linii autobusowej nr 13 do Wierzchowiska

foto: UM Częstochowy

Dziś (tj. 13 lipca) w Urzędzie Miasta prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i wójt gminy Mykanów Dariusz Pomada podpisali porozumienie międzygminne dotyczę wydłużenia linii autobusowej nr 13 do Wierzchowiska. Uruchomienie połączenia planowane jest od 1 sierpnia.

Linia nr 13 zostanie przedłużona łącznie o 3 km, w tym na terenie gminy Mykanów o ok. 2,1 km. Dzięki temu z miejskiego transportu będzie mogło skorzystać ok. 1 600 mieszkanek i mieszkańców Częstochowy (ulicy Ludowej), miejscowości Wola Kiedrzyńska oraz Wierzchowisko.

Dla pasażerów zostaną udostępnione nowe przystanki, a na całej długości nowego odcinka trasy linii nr 13 będzie obowiązywać miejska taryfa biletowa.

Koszty wynikające z przedłużenia trasy pokryje dotacja gminy Mykanów na rzecz Częstochowy. W 2020 roku – w okresie od 1 sierpnia do 31 grudnia -wyniesie 26 176,58 zł.

Koszty dla miasta zmniejszą się o 44 654,41 zł rocznie, ponieważ razem z przedłużeniem linii 13 o 0,9 km na terenie Częstochowy zoptymalizowano rozkład linii nr 28 (obie znaczną część trasy pokonują wspólnie).

Negocjacje i rozmowy na temat podobnych umów i rozszerzenia siatki  połączeń MPK poza miastem toczą się jeszcze z kilkoma gminami.

źródło/foto: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze