Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:46

PIERWSZE HYBRYDY POWRÓCIŁY NA TRASĘ. POZOSTAŁE WYJADĄ JUTRO

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Solbusy wracają na trasę. Dziś kilka egzemplarzy wyjechało na linię. Według prezesa zarządu MPK pozostałe pojazdy wyjadą jutro.

Po tym jak kilka dni temu awarii uległ jeden z nowych autobusów hybrydowych, MPK w Częstochowie ze względów bezpieczeństwa zdecydowało o wycofaniu wszystkich egzemplarzy z linii. Jak się okazało przyczyną usterki było przesunięcie gumowej membrany w reduktorze.

Usterka została już jednak  usunięta przez producenta, który sprawdził także podzespoły w innych pojazdach. Po otrzymaniu stosownego oświadczenia producenta i dostawcy hybryd potwierdzającego sprawność pojazdów użytkowanych przez MPK, miejski przewoźnik zdecydował o ponownym wprowadzaniu autobusów do ruchu od 26 marca. Jednak już dziś (tj. 25.03.) pierwsze egzemplarze wyjechały na trasę. Nowe hybrydy kursują m.in. na linii nr 23 oraz 31.

Przypomnijmy, że Solbus częstochowskiemu MPK dostarczyło w sumie 40 autobusów (25 sztuk 12-metrowych oraz 15 sztuk przegubowych), dzięki dofinansowaniu w wysokości 65.950.000 złotych z programu GAZELA.

 Zachęcamy do polubienia i odwiedzania Naszego profilu na Facebook.

Autor: Marcin Biś
Źródło: Na podstawie materiałów UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze