Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 08:08

Pierwsza pomoc przedmedyczna z udziałem radnego Tomasza Blukacza

W częstochowskich placówkach oświatowych prowadzony jest cykl zajęć z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach projektu społecznego realizowanego w Częstochowie. Projekt „Akcja Życie” ma na celu poprawienie świadomości w zakresie pierwszej pomocy i rozwoju zainteresowań młodych ludzi. Pomysłodawcami zajęć w szkołach i przedszkolach są: Tomasz Blukacz – radny miasta Częstochowy i Natalia Błaszczyk – koordynatorka „Akcji Życie”.

W ramach projektu ma zostać przeszkolonych ponad 1500 dzieci. Zajęcia już przeprowadzono na południu Częstochowy: w SP nr 7, SP nr 53, SP nr 34 i SP nr 32.

Niestety, wśród dzieci i młodzieży poziom wiedzy z pierwszej pomocy przedmedycznej jest na niskim poziomie, dlatego niezwykle ważną rzeczą jest edukacja dzieci z pierwszej pomocy, zwłaszcza teraz, gdy zbliżają się wakacje – powiedział Radny Lewicy Tomasz Blukacz. Dla wielu uczniów, którzy do tej pory brali udział w zajęciach, były to ich pierwsze zajęcia na których mieli styczność z fantomem i mogli próbować udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Te zajęcia naprawdę mają sens. Dlaczego nie ma takich zajęć w szkołach podstawowych? Ta edukacja jest bardzo ważna – dodał radny Blukacz.

„Akcja życie ” jest cyklem projektów społecznych, których głównym celem jest propagowanie pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia mają na celu uświadomienie najmłodszym, że najważniejsza jest szybka reakcja w ratowaniu ludzkiego życia – powiedziała koordynatorka Akcji Natalia Błaszczyk. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w naszych zajęciach. Dzieciaki chętnie wypowiadają się podczas części teoretycznej oraz również chętnie biorą udział w części praktycznej (wykonywanie RKO na fantomie) – dodała Natalia Błaszczyk.

W połowie czerwca tego roku wolontariusze wracają ponownie do szkół, aby edukować najmłodszych mieszkańców Częstochowy.

 

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze