Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 17:44

Patrycja Pacak zajęła pierwsze miejsce w Pucharze Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Intermediate.

foto: UM Częstochowy

Patrycja Pacak zajęła pierwsze miejsce w Pucharze Polski w  Akrobacji Samolotowej w klasie Intermediate. Częstochowianka jest jedną z osób biorących udział w tegorocznym miejskim projekcie ,,Twarze Przyszłości”.   

Patrycja Pacak jest aktualną mistrzynią świata w akrobacji szybowcowej. Teraz zadebiutowała w sporcie samolotowym – i debiut od razu przyniósł jej zwycięstwo. Pilotka zajęła pierwsze miejsce w rozegranym na lotnisku Przylep w dniach 25 – 29 sierpnia Pucharze Polski w Akrobacji Samolotowej im. Lecha Marchelewskiego w klasie Intermediate.

Aeroklub Częstochowski reprezentowała silna grupa zawodników – Marek Bańkowski, Mariusz Szarawara, Norbert Kasperek – którzy również uzyskali wysokie lokaty. Ze szczegółowymi wynikami można się zapoznać na stronie Aeroklubu Częstochowskiego TUTAJ.

Patrycja Pacak lata od 2010 roku. Jest wychowanką Aeroklubu Częstochowskiego. W powietrzu spędziła ok. 700 godzin. Instruktorką szybowcową jest od ponad trzech lat, a przez ostatnie dwa prowadzi także szkolenia z akrobacji. W 2019 roku została mistrzynią świata w akrobacji szybowcowej w klasie Advanced, a zarazem odebrała mężczyznom monopol na zwycięstwa w tej konkurencji, zostając pierwszą kobietą z tym tytułem. Jest też m.in. najmłodszą członkinią Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Patrycja Pacak jest też jedną z młodych osobowości biorących udział w tegorocznym, miejskim projekcie ,,Twarze Przyszłości”, realizowanym z okazji 800-lecia pisanej historii Częstochowy. Więcej o tej już utytułowanej, a ciągle znakomicie rokującej pilotce można przeczytać pod linkiem http://twarze.czestochowa.pl/patrycja-pacak/

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze