Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 07:42

PAKIET PIELGRZYMA SPOSOBEM NA ZAROBEK NA PIELGRZYMACH ?

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

28 lipca do Częstochowy przybędzie papież Franciszek, z kolei w dniach 20 – 25 lipca odbędzie się Międzynarodowe Forum Młodych. W sumie w tym czasie do Częstochowy może przybyć ponad 500 tysięcy pielgrzymów. Czy Częstochowa może na nich zarobić ? Tak wprowadzając pakiet pielgrzyma.
PAKIET PIELGRZYMA W KRAKOWIE
Pielgrzymi, którzy przybędą do Krakowa na Światowe Dni Młodzież mają do dyspozycji trzy pakiety (A, B i C). Pakiety te zależne są od długości pobytu w Krakowie. Pakiet A to pobyt w Krakowie od 26.07 do 01.08. Cena tego pakietu w zależności od opcji kosztuje od 190 do 690 złotych. Pakiet B przewiduje pobyt od 29.08. do 01.09, cena tego pakietu w zależności od opcji waha się od 250 do 310 złotych. Najtańszy jest pakiet C, który przewiduje pobyt w Krakowie od 30.08 do 31.08, cena tego pakietu wynosi 150 złotych. Osoba, która zdecyduje się na zakup pakietu będzie mogła korzystać z darmowej komunikacji miejskiej w obrębie miasta, zostanie ubezpieczona oraz otrzyma plecak, w którym znajdzie m.in. materiały religijno-informacyjne. Droższe opcje przewidują również nocleg u rodziny w szkole lub w miasteczku namiotowym oraz wyżywienie.

CZĘSTOCHOWA MOŻE ZAROBIĆ NA PIELGRZYMACH
Według szacunkowych wyliczeń koszt zabezpieczenia wizyty papieża na Jasnej Górze wynosi ok. 13 mln złotych. Na chwilę obecną miasto nie może liczyć na większą pomoc zewnątrz, więc może warto zastanowić się, aby pielgrzymi dołożyli się do finansowania tego wydarzenia ?

Gdy w lipcu 1991 roku w Częstochowie odbywały się Światowe Dni Młodzieży dla przybyłych pielgrzymów przygotowano specjalne bilety na wszystkie linie komunikacyjne. Bilet ten był ważny podczas całego okresu trwania „ŚDM”. Cena biletu wynosiła 6.000 zł. Dlaczego więc w tym roku nie wprowadzić biletu dla uczestników „Międzynarodowego Forum Młodych” ? Taki bilet, który obowiązywałby w okresie od 20 do 25 lipca może kosztować np. 20 złotych. Z takiego biletu zadowoleni byliby zarówno pielgrzymi, którzy za przyzwoitą cenę będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej jak i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które zarobi na biletach. Ponadto dla pielgrzymów, którzy przybędą do Częstochowy tylko 28 lipca można przygotować pakiet za przykładowo 30 złotych, w ramach pakietu pielgrzym przez jeden dzień będzie mógł korzystać z darmowej komunikacji miejskiej, otrzyma materiały informacyjno-turystyczne o mieście oraz lekki prowiant.

Zachęcamy do odwiedzania i polubienia Naszego profilu na Facebook.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze