Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 11:24

Ogłoszono przetarg na budowę kompleksu sportowego w dzielnicy Wrzosowiak

Urząd Miasta Częstochowy ogłosił przetarg na budowę kompleksu sportowego wraz z budową odwodnienia w dzielnicy Wrzosowiak. Inwestycja powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

„Budowa kompleksu sportowego w dzielnicy Wrzosowiak” bo tak nazywa się zadanie, które zostało złożone w ramach budżetu obywatelskiego zakłada budowę toru speedrowerowego oraz boiska do gry w piłkę nożną przy ul. Lechonia.

– bardzo się cieszę, że pomimo pandemii Covid-19 udało się ogłosić przetarg i liczę, że po wakacjach rozpoczną się prace – powiedział Marcin Biś, pomysłodawca inwestycji. Inwestycja obejmuje nie tylko budowę toru speedrowerowego oraz boiska do gry w piłkę nożną, ale również w ramach inwestycje zasadzone zostaną nowe drzewa oraz wkopane zostaną ławki co oznacza, że mieszkańcy pobliskich bloków zyskają nowe miejsce do spotkań ze znajomymi. – dodał Biś.

– Mieszkańcy Częstochowy już od dłuższego czasu chcieli, aby w miejscu, gdzie powstanie kompleks sportowy powstał jakiś obiekt, aby dzieci mogli uprawiać sport oraz aktywnie mogli spędzać czas. Dzięki budżetowi obywatelskiemu to właśnie mieszkańcy zdecydowali, że na boisku przy ul. Lechonia powstanie tor speedrowerowy wraz z mniejszym boiskiem, gdzie będzie można uprawiać również inne dyscypliny sportu – powiedział Tomasz Blukacz, Radny Miasta Częstochowy.

– Dotarła do Nas wspaniała informacja z Urzędu Miasta, że znalazł swój epilog Nasz pomysł stworzenia toru speedrowerowego na kompleksie sportowym w dzielnicy Wrzosowiak. Pięknie się kłaniam mieszkańcom Częstochowy, a w szczególności mieszkańcom dzielnicy Wrzosowiak bo dzięki Państwu możemy promować kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży w dzielnicy Wrzosowiak. – stwierdził Janusz Danek, prezes Lwów Avia Częstochowa.

Inwestycja obejmuje m.in. budowę toru speedrowerowego z przylegającym parkiem maszyn, całość ogrodzona zostanie siatką na konstrukcji z profili stalowych zamkniętych o wysokości 120cm. Inwestycja obejmuje również budowę mniejszego od istniejącego boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej. Boisko zostanie ogrodzone siatką o wysokości 400cm, dla spełnienia równocześnie funkcji piłkochwytu. W ramach inwestycji powstanie również chodnik prowadzący do obiektów wybrukowany o szerokości 300cm dla spełnienia wymagań ścieżki pieszo-rowerowej. Natomiast pomiędzy boiskiem a torem placyk zostanie wybrukowany z ławkami, koszami na śmieci oraz tablicą informacyjną.

W ramach inwestycji posadzone zostaną nowe drzewa typu sosna czarna , świerk kłujący odm. Srebrzysta, czy  lipa drobnolistna. Dzięki temu inwestycja nie będzie pełniła roli typowo sportowej, ale również teren inwestycji będzie spełniał rolę terenu rekreacyjnego.

Dane techniczne:

 1. Tor speedrowerowy
 • ilość torów 4
  • długość toru po obwodzie wewnętrznym 81,40m
  • długość toru po obwodzie zewnętrznym 119,08m
  • szerokość torów 6m
  • promień wewnętrzny 5,0m
  • promień zewnętrzny 11,0m
  • pas bezpieczeństwa szer. 80cm
  • profil toru na łukach : 8,75%
  • promień toru na prostej : ~2%
  • długość/szerokość : 44,42/23,86m
  • nawierzchnia z mączki ceglanej

2 boiska do gry w piłkę nożną

 • długość/szerokość : 8/16m
 • długość/szerokość wraz z pasem bezpieczeństwa : 20/11m

Oferty w przetargu można składać do 24 sierpnia, do godz. 9.30, natomiast przewidywalny termin zakończenia prac to 30 listopada 2020 roku.

Szczegóły dokumentacji przetargowej znajdują się na stronie:
https://bip.czestochowa.pl/przetarg/1165774/iz-271-47-2020

autor: [mb]

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze