Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 17:55

Od wtorku zmieni się organizacja ruchu w obrębie ul. Jesiennej. Sprawdź jak pojadą autobusy

Od wtorku zmieni się organizacja ruchu w obrębie ul. Jesiennej. Prace przy budowie łącznika z ul. Bór i przebudowie Jesiennej między ul. Rydza–Śmigłego a ul. 11 listopada wkraczają w kolejny etap.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, oprócz kontynuacji prac na nowym odcinku – przedłużenia drogi do ul. Bór, ekipy budowlane przystąpią do realizacji kolejnego zakresu inwestycji, tym razem w istniejącym śladzie. Przez okres 4-5 miesięcy – poza dojazdem do posesji – nie wjedziemy z ul. Rydza–Śmigłego w Jesienną i odwrotnie. Nieprzejezdny będzie też odcinek ul. Jesiennej do ul. Rutkiewicz w obu kierunkach. Ponadto wyjazd z ul. Rutkiewicz w Jesienną będzie możliwy tylko w lewo, a wjazd i wyjazd z ul. Kamińskiego w Jesienną nie będzie w ogóle możliwy.

W związku z przebudową ul. Jesiennej, nastąpi zmiana trasy na odcinku od Ronda Trzech Krzyży do ul. Jagiellońskiej (w obu kierunkach). Zostaje wprowadzony zmieniony rozkład jazdy. Nowa trasa będzie następująca: WYCZERPY OSIEDLE – … – Rondo Trzech Krzyży – Warszawska (powrót: Mirowska – Nadrzeczna) – Plac Daszyńskiego – Aleja Najświętszej Maryi Panny – Aleja Wolności – Aleja Niepodległości – Aleja 11 Listopada – Orkana – Jagiellońska – … – KORKOWA / BRZEZINY. Przystanki: SPORTOWA, MARUSARZA, RUTKIEWICZ, RYDZA-ŚMIGŁEGO oraz ZIMOWA nie będą obsługiwane. Objazd na linii nr 20 obowiązuje do odwołania.

Przypomnijmy, że ta ważna dla południowej części miasta inwestycja drogowa, realizowana w ramach miejskiego programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”, znacznie poprawi układ komunikacyjny w tym rejonie.
Koszt zadania wynosi ok. 15, 5 mln zł.

Źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze