Szukaj

dzisiaj jest 15/04/2024 12:01

Od środy jedziemy przez całą nową „Gierkówkę”

foto: mb

21 lutego będzie otwarty dla ruchu cały przebudowany odcinek al. Wojska Polskiego wraz z głównymi skrzyżowaniami. Już przy udrożnionej arterii będą prowadzone finalne roboty.  

To koniec najbardziej uciążliwych objazdów w mieście związanych z realizacją przebudowy i rozbudowy dawnej DK-1. Od środy, 21 lutego, ruch zostanie dopuszczony na całej długości nowej alei Wojska Polskiego od alei Jana Pawła II – z pełnymi relacjami na osi północ-południe.

Udostępnione będą wszystkie główne skrzyżowania w ciągu DK-91, a więc:
– wszystkie relacje na skrzyżowaniu z ul. Legionów,
– wszystkie relacje na skrzyżowaniu z ul. Rejtana (poza bezpośrednim zjazdem z alei Wojska Polskiego w prawo w Rejtana – tam prace potrwają jeszcze kilkanaście dni; o sposobie objazdu i skrętu w ul. Rejtana z przeciwnego kierunku – będą informujące o tym znaki),
– wszystkie relacje na skrzyżowaniu z aleją Pokoju z ul. Jagiellońską i z czynnym skrzyżowaniem z ul. Bohaterów Katynia.

Ponadto możliwy będzie wyjazd z ul. Rakowskiej na Warszawę. Natomiast jeszcze przez ok. tydzień nie zjedziemy w ulice Rakowską i Limanowskiego jadąc od strony Katowic.

Wszystkie pozostałe boczne połączenia na razie będą niedostępne. Ich uruchomienie nastąpi w ciągu kilku tygodni po zakończeniu robót, które jeszcze pozostały.

Oczywiście wszystkie kładki dla pieszych i przejścia podziemne przy DK-91 pozostają otwarte –  także nowy tunel na wysokości ul. Brzozowej.

Autobusy częstochowskiego MPK wrócą na swoje trasy przez aleję Wojska Polskiego od soboty, 24 lutego. Szczegóły podajemy w odrębnym komunikacie.

Aleja Wojska Polskiego jest najdłuższą miejską ulicą w Polsce. Liczy sobie niemal 15 km długości, z czego przebudowanych zostało prawie 6 km.
Finalizowana przebudowa to największa inwestycja drogowa w dziejach Częstochowy.

16 lutego stan przygotowania DK-91 do otwarcia sprawdzał prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk wraz ze swoim zastępcą Piotrem Grzybowskim, przedstawicielami Miejskiego Zarządu Dróg oraz głównego wykonawcy – firmy NDI.

Dziękujemy za cierpliwość, życzymy bezpiecznej jazdy, trzymamy kciuki za jak najszybsze zakończenie przez wykonawcę wszystkich prac, aby można było wkrótce  korzystać również ze wszystkich dróg rowerowych i pieszych.

foto: własne
źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze