Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:56

Od poniedziałku drogowcy wkraczają na ulicę Sobieskiego

Foto : Marcin Biś
Foto : Marcin Biś

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie od poniedziałku (tj. 01.08.) rozpocznie się przebudowa ulicy Sobieskiego od ul. Nowowiejskiego do Skweru Sokołów. Z tego powodu autobusy komunikacji miejskiej pojadą inaczej.

W związku z pracami na ulicy Sobieskiego autobusy linii nr 11, 12, 16, 21, 22, 23, 31, 69 i N3 będą kursować w obu kierunkach z Pułaskiego przez Skwer Sokołów, Słowackiego, Korczaka/Boh. Monte Cassino do Sobieskiego i dalej bez zmian.

W czasie trwania remontu zostaną zawieszone przystanki:
SKWER SOKOŁÓW w obu kierunkach przy ulicy Sobieskiego – w zamian obowiązują przystanki zastępcze usytuowane przy Skwerze Sokołów.
KORCZAKA w obu kierunkach przy ulicy Sobieskiego – w zamian przy kursach w kierunku ulicy Pułaskiego obowiązuje przystanek przy ulicy Korczaka.
W kierunku centrum należy korzystać z przystanków PLAC PAMIĘCI NARODOWEJ w zależności od dalszego kierunku jazdy przy ulicach Sobieskiego lub Śląskiej.

Przy ulicy Słowackiego będzie zlokalizowany dodatkowy przystanek SŁOWACKIEGO w kierunku ulicy Pułaskiego usytuowany bezpośrednio za skrzyżowaniem z ulicą Korczaka. Jego odpowiednikiem w kierunku centrum jest przystanek SŁOWACKIEGO przy ul. Bohaterów Monte Cassino.

Autor: Marcin Biś
Źródło: MZDiT w Częstochowie

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze