Szukaj

dzisiaj jest 17/06/2024 13:33

Od 27 maja rusza nabór projektów zadań do 11. edycji Budżetu Obywatelskiego

Od 27 maja rusza nabór projektów zadań do 11. edycji Budżetu Obywatelskiego. Wnioski będzie można składać na platformie online i potrwa do 20 czerwca.

 

 

Aby zgłosić zadanie, konieczne jest założenie konta użytkownika/użytkowniczki na platformie internetowej. Dla osób, które nie mają dostępu do internetu lub potrzebują wsparcia w procesie zgłaszania projektów, uruchomiony będzie stacjonarny punkt naboru projektów w budynku Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Focha 19/21 w pokoju 32. Będzie można z niego skorzystać przez cały roboczy tydzień w godzinach pracy urzędu, natomiast we wtorki punkt będzie czynny dłużej, bo do godz. 17.00.

 

 

W tym roku dla zgłaszających pojawiła się jedna ważna zmiana. Podczas zgłaszania projektu o charakterze ogólnomiejskim należy dołączyć skan lub zdjęcie listy co najmniej 60 mieszkanek/mieszkańców Częstochowy, którzy popierają wybrane zadanie.

 

 

Wzór listy poparcia można pobrać tutaj. W tej edycji projektodawcy będą musieli również bardzo mocno postarać się o odpowiednią promocję swoich projektów – aby zadanie mogło wejść do realizacji musi przekroczyć w głosowaniu minimalny próg poparcia – czyli 1000 pkt dla projektów ogólnomiejskich i 300 pkt dla dzielnicowych. Nowością będzie też podgląd wyników na żywo na stronie Budżetu Obywatelskiego.

 

 

W ramach tegorocznej edycji BO możemy zdecydować, na co w przyszłym roku będzie przeznaczonych niemal 10 mln złotych. Samo głosowanie odbędzie się od 23 września do 7 października. Z tegorocznymi zasadami Budżetu Obywatelskiego można się zapoznać na tej stronie.

 

foto: mb
źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze