Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 08:43

Nowy plac rekreacji ruchowej na pograniczu Rakowa i Ostatniego Grosza

Przy ul. Jana Pietrusińskiego 14 i ul. Wacława Sieroszewskiego 18 wybudowano plac rekreacji ruchowej. W połowie listopada na miejscu zrealizowanej inwestycji wizytował i sprawdzał radny Lewicy, Tomasz Blukacz.

W tej okolicy mieszka wielu seniorów, jednakże korzystać z niej może prawie każdy, więc budowa siłowni na świeżym powietrzu w tym miejscu to bardzo dobre rozwiązanie – stwierdził radny Blukacz. Starałem się ten teren zagospodarować od dawna, pomysłów było wiele. Najlepszym okazała się budowa siłowni. Teren ten jest jeszcze do końca nie zagospodarowany. Mieszkańcy zgłaszają mi wiele ciekawych projektów, które mogą uatrakcyjnić okolicę – podsumował rady Tomasz Blukacz.

Siłownia została wyposażona w następujące urządzenia: biegacz i rowerek klasyczny, drabinka z podciąganiem, jeździec pajacyk, ławka do brzuszków, stteper, narciarz i wioślarz. Zamontowano również elementy małej architektury tj. ławki, kosze na śmieci i latarnię solarną. Teren został wybrukowany i posadzono ozdobne rośliny.

Plac rekreacji ruchowej był budowany na podstawie projektu wykonanego przez Tim Architekci s.c., natomiast prace budowlane wykonała firma „KLON” s.c.

Koszt inwestycji, która została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego wyniósł 130 tyś zł.

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze