Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 11:41

Nowa kadencja Młodzieżowej Rady Miasta

Dzisiaj w nowym składzie obradowali młodzieżowi radni. Podczas sesji członkowie MRM otrzymali mandaty i wybrali spośród siebie nowy zarząd. W czasie inauguracyjnego posiedzenia prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny i radny Sebastian Trzeszkowski (kiedyś szef MRM) wręczyli mandaty uczennicom i uczniów szkół średnich, którzy zostali wybrani do Młodzieżowej Rady Miasta XVI kadencji.

Gratuluję Wam! Jesteście w gronie osób, które chcą więcej, jesteście zwycięzcami i przyszłymi ludźmi sukcesu. Jestem przekonany, że wspólnie zrealizujecie wiele pomysłów z korzyścią nie tylko dla środowiska młodzieżowego. Cieszę się na współpracę z wamimówił prezydent.

To będzie piękny okres Waszego życia. Dla mnie istotne jest, że możemy liczyć na konsultacje i uwagi zgłaszane do uchwał, które już wkrótce zaopiniujeciedodawał przewodniczący.

Z kolei radny – w oparciu o własne doświadczenia – zachęcał do budowania relacji, które będą procentowały w przyszłości oraz do ambitnego podejścia do spraw społecznych.

Obrady była okazją, by nowi radni wybrali swojego szefa. Został nim Wojciech Grabiec, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie. Na jego zastępców wybrano Kacpra Ciszewskiego (I L.O. im. J. Słowackiego) oraz Maksyma Kimlę (IX L.O. im. C.K. Norwida). Rzeczniczką prasową została Natalia Socha (również z „Norwida”). Przed każdym z głosowań kandydaci dokonywali autoprezentacji i zapowiedzi, które z obszarów działania ich najbardziej interesują. Jednym z priorytetów będzie wymiana doświadczeń w kraju i za granicą oraz kontynuacja organizacji plenerowych imprez.

Z funkcjami pełnionymi w ubiegłej kadencji pożegnali się: Jakub Sikora, Damian Trzeszkowski, Mikołaj Marszałek i Amanda Kistela.

Skład Młodzieżowej Rady Miasta XVI kadencji (2023-2025):

– Ancińska Zuzanna
– Bąkowski Mateusz
– Bebłot Kamil
– Ciszewski Kacper
– Depta Natalia
– Fabrykowski Igor
– Flak Oliwier
– Gąsiorek Paulina
– Gogola Lena
– Grabiec Wojciech
– Grzybowski Mikołaj
– Kimla Maksym
– Kołodziej Kamila
– Kołodziej-Rolińska Natalia
– Kucia Julia
– Kulesza Krystian
– Kurzac Nikola
– Łopacińska Aleksandra
– Matyjaszczyk Jakub
– Mierczak Katarzyna
– Musiał Milena
– Nabiałek Jakub
– Orlikowski Dominik
– Pabian Sebastian
– Piątek Jakub
– Pochyła Sebastian
– Pyda Karol
– Skrzydeł Emil
– Skwark Marcel
– Smolarek Aleksandra
– Socha Natalia
– Staszczyk Milena
– Sukienik Marianna
– Suliga Norbert
– Świtoń Szymon
– Targońska Aleksandra
– Wąsala Dominik
– Witkowski Maciej
– Wojnowska Dominka
– Wójcik Oliwier
– Zwolski Szymon

Młodzieżowa Rada Miasta to organ samorządowy młodzieży Częstochowy, najdłużej działający w Polsce. Ma charakter wnioskodawczy i opiniodawczy. Podstawą działalności MRM jest praca społeczna. Jej zadania to między innymi: reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji rządowych, pozarządowych i samorządowych, współpraca z samorządami uczniowskimi, działania na rzecz ochrony praw i godności ucznia, kształtowanie i utrwalanie postaw demokratycznych oraz działanie na rzecz integracji i współpracy środowisk młodzieżowych i twórczych.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze