Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 08:10

Nauczyciele z Bambergu przyglądali się częstochowskim szkołom

Nauczyciele z Bambergu przyglądali się częstochowskim szkołom. Odwiedziny gości z Bawarii były elementem projektu hospitacyjnego. Niemieccy pedagodzy – zwłaszcza ci młodsi, u progu drogi zawodowej – obserwowali zajęcia w częstochowskich szkołach podstawowych i liceach.

Grupa nauczycieli z Dientzenhofer-Gymnasium w Bambergu przebywała w Częstochowie między 8 i 11 stycznia na zaproszenie Urzędu Miasta.

Goście wizytowali lekcje zarówno w szkołach podstawowych – nr 2, 13, 14, 29, 38, 41, 48 i 49 – jak i ,,ogólniakach” – ,,Słowackim”, ,,Sienkiewiczu”, ,,Mickiewiczu”, ,,Koperniku”, ,,Norwidzie” i Liceum Samorządowym. We wszystkich placówkach spotykali się z dyrekcjami, gronem nauczycielskim i samorządem uczniowskim.

W V Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza goście zwiedzili Szkolną Izbę Tradycji, a w IX Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida wysłuchali koncertu chóru i szkolnej orkiestry. W ,,Mickiewiczu” wzięli też udział w wykładzie na temat polskiego systemu oświaty i kształcenia nauczycieli. Uczestniczyli też w warsztatach dotyczących doświadczeń z obserwacji lekcji w naszych szkołach.

Nauczyciele-referendarze (będący odpowiednikami polskich nauczycieli-stażystów) i ich opiekunowie spotkali się też z zastępcą prezydenta Częstochowy Ryszardem Stefaniakiem oraz naczelnikiem miejskiego Wydziału Edukacji Rafałem Piotrowskim.

Rzecz jasna, był też czas na bliższe przyjrzenie się miastu – goście oglądali m.in. rzeźby Jerzego Kędziory na Starym Rynku, poznali dzieje tego miejsca; zwiedzili także jasnogórski klasztor.

Koordynatorem projektu było I LO im. J. Słowackiego we współpracy z VIII LO Samorządowym im. gen. J. Sowińskiego.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze