Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 11:42

MPK w Częstochowie: Od lipca zmiany na liniach autobusowych nr 25 i 69

Zajezdnia MPK, autobusy miejskie, hybrydy
foto: własne

Obsługę komunikacyjną ulic Malowniczej i Zdrowej na terenie Częstochowy od lipca przejmie linia 25,  a Brzezin w gminie Poczesna – linia 69.

Od 1 lipca 2022 roku następuje zmiana tras linii 25 i 69 na granicy Częstochowy i gminy Poczesna:
– linia nr 25 (miejska) będzie kursować bez zmian od Wyczerp do przystanku „Gronowa”, a następnie ulicami Zdrową i Malowniczą do pętli MALOWNICZA na granicy miasta.-
– linia nr 69 (podmiejska) będzie kursować bez zmian od Dworca Głównego PKP do przystanku „Gronowa”, a następnie ulicą Żyzną, przez przystanek „Brzeziny”, miejscowości Brzeziny Nowe, Sobuczyna i dalej dotychczasową trasą przez Młynek i Mazury do Nierady. Pojedyncze kursy w Sobuczynie skręcą w ul. Konwaliową i dojadą do pętli MALOWNICZA.

Powyższe rozwiązanie porządkuje komunikację w taki sposób, że linia miejska 25 będzie kursować w granicach miasta Częstochowy, a linia podmiejska nr 69 na terenie gminy Poczesna.

Zmiany wprowadzane od 1 lipca poprzedziła budowa na ul. Malowniczej i Zdrowej peronów autobusowych wraz z infrastrukturą przystankową – wiatami przystankowymi, ławkami, koszami itp, która zakończyła się w ubiegłym roku.

Wprowadzana zmiana poszerza ofertę przewozową mieszkańcom ulic Malowniczej i Zdrowej, umożliwiając bezpośrednie połączenie do wielu dzielnic: Śródmieście, Tysiąclecie, Parkitka, Północ i Wyczerpy. Jak informuje Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta modyfikacje są zgodne z wnioskami mieszkańców z tego rejonu Częstochowy.

Wraz z linią 25 zostanie tam utrzymana również linia 38.

Pasażerowie z ulicy Żyznej będą mieć do dyspozycji autobusy linii nr 14 i 69, a od pętli w Brzezinach (i później przez Korkową w kierunku Wrzosowiaka) – również linię nr 20.

Powyższe zmiany zostają wprowadzone wraz z przywróceniem pełnych tras linii nr 65 i 68 w gminie Poczesna – odpowiednio do Zawodzia i Nierady.

źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze