Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 17:28

MPK sprzedaje długi gapowiczów

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie ogłosiło przetarg na sprzedaż wierzytelności zaklasyfikowanego jako opłaty dodatkowe za jazdę bez ważnego biletu.

W sumie na sprzedaż wystawiono ponad  21 tysięcy niezapłaconych mandatów za okres od 01.01.2011 do 31.12.2011 roku, o łącznej wartości przekraczającej 4 mln. złotych.

Wszystkie wierzytelności nie były objęte sądowym nakazem zapłaty, nie były przekazane na drogę postępowania egzekucyjnego i były tylko przedmiotem windykacji przez wyspecjalizowane firmy windykacyjne – czytamy w przetargu.

Za kwotę za niezapłacone mandaty tylko za rok 2011 przewoźnik mógłby kupić m.in. cztery autobusy z silnikiem diesla. Za niespełna 3 miliony złotych MPK w ubiegłym roku kupiło trzy autobusy niskopodłogowe z silnikiem diesla marki Solbus.

Przetarg, który ma zostać rozstrzygnięty 24.11. wygra ta firma, która złoży najwyższą ofertę.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie po raz drugi zdecydowało się na sprzedaż gapowiczów firmie windykacyjnej.  Wcześniej takie dziania podjęto w 2014 roku kiedy to za ponad 10 mln złotych sprzedano długi za lata 2006 – 2010.

Przypomnijmy, że nieposiadanie biletu normalnego o wartości 3 zł. podczas kontroli grozi otrzymaniem mandatu w wysokości 200 złotych.  Jednak jeśli w terminie do 7 dni od daty wystawienia mandatu uiścimy opłatę to ta zostaje zmniejszona o 30 %.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze