Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:44

MPK gościło delegatów z niemieckich instytucji publicznych

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Dziś (tj. 09.06.) Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie gościło delegatów z niemieckich oraz z polskich instytucji publicznych. Celem wizyty było m.in. Polsko-Niemiecka współpraca na rzecz gospodarki niskoemisyjnej w miastach.

W ramach wizyty goście z Niemiec zwiedzili nową halę tramwajową oraz autobusową. Ponadto odbyli przejażdżkę hybrydowym autobusem marki Solbus oraz zabytkowym tramwajem Konstal 102Na z 1971 roku.

To nie pierwsza wizyta gości z Niemiec w zajezdni MPK. Ci w Częstochowie byli już siedem razy, a celem wizyty było głównie „skopiowanie” nowoczesnej hali tramwajowej, a przede wszystkim tokarki podtorowej (komputerowej), która posiada 1200% więcej wydajności od wszystkich pozostałych. Ponadto przedstawiciele Niemiec zwiedzali również nową linię tramwajową na Stadion Raków.

Już niebawem MPK znów będzie gościła zagranicznych gości. 15 czerwca w liczbie 49 osób, głównie miłośników komunikacji miejskiej z Niemiec, Anglii, Australii, czy Stanów Zjednoczonych przyjadą, żeby zobacz częstochowskie tramwaje oraz postęp jaki nastąpił w Częstochowie.

Pełną fotorelację można zobaczyć na Naszym profilu na Facebook.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze