Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 10:44

MPK Częstochowa. Okresowe bilety ulgowe odwieszone

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie  z uwagi na sukcesywne znoszenie rządowych ograniczeń w przemieszczaniu się, MPK w Częstochowie w porozumieniu z częstochowskim MZDiT odwiesiło funkcjonowanie okresowych biletów ulgowych dla wszystkich grup, które korzystają z tego typu biletów.

 – pomimo odwieszenia funkcjonowania okresowych biletów ulgowych apeluję o ograniczenie przemieszczania się i podróżowania środkami komunikacji publicznej ze względu na utrzymujące się zagrożenie epidemiczne. Apel dotyczy w szczególności grup nie korzystających z komunikacji miejskiej przy dojazdach do pracy, w tym osób starszych oraz dzieci i młodzieży – powiedział rzecznik prasowy MPK w Częstochowie Maciej Hasik. – dopóki ograniczenia nie zostaną uelastycznione – apelujemy: pozwólmy dojechać do pracy tym, którzy nie mają innej możliwości dostania się na miejsce.  Jeśli możemy – przełóżmy naszą podróż poza godziny porannego i popołudniowego szczytu – dodał Hasik. 

Korzystanie z publicznego transportu zbiorowego w Polsce aktualnie wciąż jest odgórnie ograniczone. Mimo wdrażania tzw. regulacji odmrażających życie społeczne i gospodarcze, nadal obowiązują np. limity napełnień pojazdów komunikacji miejskiej. Mocno utrudnia to realizowanie przewozów przewoźnikowi (MPK) oraz organizatorom komunikacji miejskiej w Częstochowie (MZDiT), a także wiąże się z niewątpliwymi stratami finansowymi. Ograniczony dostęp do korzystania z usług MPK coraz częściej skutkuje problemami w dostaniu się na pokład danego autobusu czy tramwaju przez mieszkanki i mieszkańców.

Te ciągle mocne ograniczenia obrazują liczby:

  • w przypadku autobusów krótkich zamiast ok. 100 osób kierowcy mogą zaprosić na pokład tylko 13-14 osób
  • w przypadku autobusów przegubowych zamiast ok. 160 pasażerów, w podróż może wybrać się 22-25 osób
  • w przypadku tramwajów typu Twist całym składem mogą przemieszczać się po mieście jednocześnie jedynie 24 osoby wobec ponad 200 w przypadku normalnego funkcjonowania
  • do jednego wagonu tramwajów typu Konstal 105 zamiast ok. 110 osób, wejść może tylko 10.

Przypominamy ponadto, ze z uwagi na funkcjonujące ciągle obostrzenia – obowiązują obecnie tzw. wakacyjne rozkłady jazdy MPK.

źródło: MPK w Częstochowie

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze