Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 20:35

Młodzi speedrowerzyści oraz miniżużlowcy wspólnie przygotowują się do sezonu

Mimo, że do rozpoczęcia sezonu speedrowerowego oraz żużlowego pozostało jeszcze kilka miesięcy to już od kilku tygodni młodzi adepci szkółki Lwy Krasnale Częstochowa oraz  miniżużlowcy Bocar Włókniarz Częstochowa wylewają na treningach siódme poty, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu.

Treningi podzielone są na dwie grupy. W pierwszej grupie trenują dzieci w wieku od 7 do 13 lat, którzy do sezonu przygotowują się pod bacznym okiem Nikodema Mleka, trenera szkółki speedrowerowej Lwy Krasnale Częstochowa, zaś drugą grupę stanowią dzieci powyżej 13 roku życia, którzy do sezonu przygotowują się pod nadzorem Tomasza Pokorskiego, szkoleniowca Lwów Avia Częstochowa.

– W okresie zimowym chłopcy i dziewczęta trenują bardzo ciężko. Treningi podzielone są na dwie grupy, najmłodsi trenują pod moim okiem, a Ci starsi pod okiem trenera Tomasza Pokorskiego. W treningach uczęszczają zarówno młodzi adepci szkółki Lwy Krasnale Częstochowa oraz miniżużlowcy Bocar Włókniarz Częstochowa – powiedział Nikodem Mlek. Przygotowania kondycyjne to nie tylko zajęcia na sali, dzięki zaangażowaniu prezesa Klubu (Lwów Avia Częstochowa – red.) zawodnicy  mogą  korzystać również z lodowiska oraz  basenu – tłumaczy trener.

Myślę, że  jak młodzi zawodnicy dobrze przepracują zimę to będą owoce w postaci medali. Przygotowujemy się na tyle ile możemy. W sezonie 2020 mamy co bronić za sprawa dobrze prowadzanej drużyny przez Bartka Pawlika. Szykujemy się bardzo solidnie do sezonu nie ma odpuszczania – dodał Mlek.

Przygotowania kondycyjnie  trwać będą do momentu, aż zawodnicy będą mogli wyjechać na tor, czyli prawdopodobnie do połowy marca.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze