Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 10:56

MIESZKAŃCY CZĘSTOCHOWY ORAZ RADNI KŁOBUCKA I CZĘSTOCHOWY CHCĄ WOJEWÓDZTWA CZĘSTOCHOWSKIEGO

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Mieszkańcy Częstochowy chcą przywrócenia województwa częstochowskiego. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez serwis Fotoczewa. Za reaktywacją województwa są także Rada Powiatu w Kłobucku oraz Rada Miasta Częstochowy.

W specjalnie przeprowadzonym sondażu na łamach serwisu „Fotoczewa”, aż 87% ankietowanych wypowiedziało się, za przywróceniem województwa częstochowskiego, odmiennego zdania było 13 % respondentów.

Przypomnijmy, że przedstawiciele ugrupowania mającego obecnie większość w Sejmie oraz Senacie RP złożyli mieszkańcom Częstochowy i regionu deklarację utworzenia województwa częstochowskiego. Zielone światło dla tej idei dał również prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, który zainicjował wiele działań mających na celu przywrócenie województwa częstochowskiego. Jednym z nich było napisanie listu do premier Beaty Szydło, w którym to prezydent miasta wyraził poparcie idei o ponowne utworzenie województwa częstochowskiego. W walkę o reaktywację województwa częstochowskiego prezydent miasta zaangażował także mieszkańców Częstochowy wysyłając do nich list otwarty do premier Beaty Szydło popierający utworzenia województwa częstochowskiego. Podpisany przez siebie list mieszkańcy miasta mogą wrzucać do specjalnie przygotowanych urn, które znajdują się w obu gmachach Urzędu Miasta.

RADNI KŁOBUCKA I CZĘSTOCHOWY RÓWNIEŻ SĄ ZA

Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Kłobucku miejscowi radni przyjęli propozycję uchwały Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego o reaktywację województwa częstochowskiego.

Radni z Kłobucka swoją decyzję argumentują tym, że powrót województwa częstochowskiego daje możliwość decydowania o rozdziale środków, w tym unijnych, na strategiczne regionalne inwestycje, odzyskania znaczenia na mapie Polski oraz zwiększenia zainteresowania inwestorów i generalnie większe szanse rozwojowe. Podobne stanowisko na dzisiejszej sesji Rady Miasta przyjęli również częstochowscy radni.

Znajdziesz nas na Facebook.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze