Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 17:05

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie ma nowy ambulans

foto: UM Częstochowy
foto: UM Częstochowy

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie ma nowy ambulans. Specjalistyczny samochód był potrzebny do transportu pacjentów i kontraktowania usług medycznych.

Nowoczesny Renault Trafic jest przystosowany do jednoczesnego transportu trzech pacjentów (dwóch w pozycji siedzącej, jeden w pozycji leżącej). Ambulans wyposażono m.in. w nosze, krzesło kardiologiczne, czy centralną instalację tlenową. Karetkę napędza silnik o pojemności 1,6 l, zużywający średnio 6,5 litra paliwa. Ambulans kosztował ponad 209 tys. zł, z czego 206 tys. to dofinansowanie z Urzędu Miasta, a pozostała kwota to środki własne szpitala.

– Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat na poprawę funkcjonowania służby zdrowia w naszym mieście wydaliśmy ponad 10 mln zł. W tym czasie udało się m.in. zmodernizować wiele oddziałów szpitalnych, zakupić sprzęt medyczny, czy zrealizować kolejne programy zdrowotne. Ten rok kończymy zakupem bardzo potrzebnego ambulansu, który będzie służył pacjentom wszystkich oddziałów miejskiego szpitala – mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk podczas briefingu prasowego na terenie placówki przy ulicy Mirowskiej.

Jak podkreślił dyrektor MSZ, Wojciech Konieczny, zakup pojazdu jest istotny dla kontraktowania usług medycznych. Nowy ambulans będzie wykorzystywany zarówno do przewożenia pacjentów pomiędzy poszczególnymi oddziałami szpitala, jak i do odwożenia ich do domów.

[mb]
źródło: BP UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze