Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:33

Miejski Dzień Inteligentnej Energii za nami

foto: Janusz Karlikowski
foto: Janusz Karlikowski

W dniu wczorajszym (tj. 30 sierpnia) od godz. 13.00 na placu Biegańskiego w ramach 23. Dni Częstochowy odbył się Miejski Dzień Inteligentnej Energii. Na miejscu odbyła się prezentacja pierwszego hybrydowego autobusu wyprodukowanego dla częstochowskiego MPK. Można było również zobaczyć m.in. doświadczenia laboratoryjne, autobus energetyczny, czy energorower.

Autobus Energetyczny, który stanął na placu Biegańskiego to mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu. Wśród atrakcji znalazły się też pokazy eksperymentów z wykorzystaniem m.in. suchego lodu, energorower, czyli urządzenie do wytwarzania energii elektrycznej za pomocą roweru oraz radiowóz Straży Miejskiej o napędzie elektrycznym.

Dla najmłodszych i ich rodzicach powstało miasteczko edukacyjne „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka”. Za pomocą bezpiecznych i ciekawych doświadczeń dzieci mogły poznać m.in. właściwości energii elektrycznej, a także sposoby jej uzyskiwania.

Na miejscu odbyła się również prezentacja pierwszego hybrydowego autobusu wyprodukowanego dla częstochowskiego MPK – więcej na ten temat tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.719613318144471.1073742857.290806777691796&type=3

Pełną fotorelację możesz zobaczyć na naszym fanpage.

Autor: Marcin Biś
Foto: Janusz Karlikowski, Dominik Wójcik

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze