Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 16:47

Miasto zadba o świąteczny nastrój. Inauguracja iluminacji świątecznych w Mikołajki

foto: archiwum

Klimatycznych, świątecznych dekoracji, także w tym roku nie zabraknie w naszej miejskiej przestrzeni. Jeśli pogoda dopisze, już od Mikołajek będą zdobić plac Biegańskiego oraz aleją Najświętszej Maryi Panny. Nastrojowych dekoracji świątecznych będzie więcej niż w ubiegłym roku, który był pod tym względem oszczędnościowy.

Ozdoby świąteczne w tym roku ponownie się pojawią, bo mimo trudnego 2020 roku (zarówno z powodu epidemii, jak i narastających problemów finansowych miasta), przynajmniej w tym zakresie miasto chce zadbać o świąteczny nastrój (rezygnując jednocześnie m.in. z tradycyjnej imprezy sylwestrowej czy targów świątecznych w Alejach). Nie zdradzamy oczywiście szczegółów dotyczących elementów świetlnych, jakie staną na placu.  Możemy tylko zdradzić, że będzie ich kilka. – informuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Przestrzenne instalacje, nawiązujące do Bożego Narodzenia, ozdobią przestrzeń centrum Częstochowy. Nad nimi, jak zwykle, będzie górować choinka ulokowana na środku placu Biegańskiego. Taka zimowa aranżacja z pewnością sprawi, że wszyscy, którzy znajdą się na płycie placu, bądź zdecydują się na spacer w jego najbliższej okolicy, poczują atmosferę świąt. Zimowe iluminacje, jak co roku, staną się dobrym tłem dla rodzinnych, pamiątkowych fotografii.

Zdobienie miejskiej przestrzeni bożonarodzeniowymi dekoracjami ma w Częstochowie długą tradycję. Na przestrzeni lat miasto kreowało zimową scenografię m.in. ze świetlnych elementów takich jak: bajkowy zamek, karuzela, okazałych rozmiarów kolorowy Miś, świąteczna brama, pociąg, czy bombka, w których wnętrzach można było robić zdjęcia. Utworzone z nich aranżacje były wielokrotnie doceniane w konkursie na najładniejszą dekoracje świąteczną „Świeć się z Energą”, w którym Częstochowa wygrywała rywalizację z innymi miejscowościami na etapie wojewódzkim, zdobyła także 2. i 3. miejsce w ogólnopolskich finałach.

Wieloletnią tradycją stało się też sponsorowanie ozdób świątecznych przez częstochowską firmę Jawo (producenta produktów mrożonych), która także w tym roku wspiera miasto. Za jej sprawą, jeszcze przed generalnym remontem placu Biegańskiego, stanęła na nim świecąca figura anioła. W kolejnych sezonach firma ufundowała jaśniejące blaskiem drzewko przy rzeźbie dziewczynki z gołębiami w III Alei, które z czasem zastąpiły błyszczące gwiazdy, a potem świetlne fale. Po rocznej przerwie w świątecznym ozdabianiu centrum Częstochowy Jawo wraca do dziewczynki, którą w tym roku ozdobią świetlne elementy kwiatowe.

W tym sezonie w świątecznym dekorowaniu miasta zadebiutuje z kolei firma TEL-BRUK Radosław Telenga, która ufunduje jedną z ozdób lokowanych na placu Biegańskiego. Częstochowiankom i Częstochowianom znana jest m.in. jako generalny wykonawca Promenady Śródmiejskiej, a także osiedla mieszkaniowego „MARJAŃSKA”.

Jak będzie się prezentować centrum naszego miasta w świątecznej szacie będzie można się przekonać już 6 grudnia.

Źródło: własne, UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze