Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 21:23

Miasto podpisało umowy na dostawę i montaż sprzętu informatycznego dla aquaparku

foto: UM Częstochowy

Miasto podpisało umowy na dostawę i montaż sprzętu informatycznego dla aquaparku, a także wyposażenia jego pomieszczeń – od szatni, przez magazyny, po zaplecze gastronomiczne. Jeśli nic się nie opóźni, wszystko ma być dostarczone i zainstalowane do końca sierpnia.

Wyposażone w meble i wszelki inny niezbędny sprzęt będą m.in. pomieszczenia administracyjno-biurowe, socjalne, magazynowe, techniczne, szatnie, sanitariaty i kasy. Tę część zamówienia – na kwotę ponad 800 tys. zł – zrealizuje firma BP Tenders Jakub Pawulski z Bydgoszczy.

Dostarczeniem wyposażenia informatycznego, elektrycznego i elektronicznego zajmie się z kolei częstochowska ,,Przemysłówka” SA. Kwota zamówienia to ponad 540 tys. zł.

Technologiczne wyposażenie zaplecza gastronomicznego częstochowskiego aquaparku dostarczy natomiast firma ,,Invest Horeca Bistro” Mariusz Gajdos z Nowego Sącza.  Koszt to niemal 186 tys. zł.

Podpisane przez Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych UM umowy obejmują – oprócz dostawy całego tego wyposażenia – także jego instalację, regulację i konfigurację na miejscu. Wszystko to powinno być gotowe do 31 sierpnia. Dopuszcza się jednak możliwość przesunięcia tego terminu o okres ewentualnych opóźnień w wykonaniu robót budowlanych – a termin ich zakończenia wyznaczono na 17 sierpnia.

Przypomnijmy, że park wodny powstaje przy ul. Dekabrystów 45 w formule „projektuj – buduj”. Wewnątrz – oprócz strefy rekreacyjnej ze zjeżdżalniami w przeszklonej hali – znajdziemy urozmaiconą strefę SPA. Z kolei na zewnątrz udało się pozostawić obszerną powierzchnię plażową przy otwartej pływalni. Do dyspozycji gości aquaparku będzie 227 miejsc parkingowych (w tym 46 w parkingu podziemnym). W początkach lipca wykonawca – konsorcjum CZ.P.B.P. „Przemysłówka” Spółka Akcyjna i Z.R.B. KAR-BUD – informował, że roboty budowalne zrealizowane są już w 95 proc. Ostateczny finał inwestycji zaplanowano na 15 września.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze