Szukaj

dzisiaj jest 17/06/2024 13:11

Miasto czeka na wykonawców kolejnych szkolnych inwestycji

Do 4 czerwca firmy mogą składać oferty w przetargu na remont dużej sali w SP 38 czy wymianę ,,centralnego” w MP nr 25. Przy ZSP nr 2 rozbudowany będzie plac zabaw – to z kolei zadanie BO.

 

W Szkole Podstawowej nr 38 przy ul. Sikorskiego do remontu pójdzie sala z podestem (sceną) – odbywają się w niej większe szkolne uroczystości, a także np. zajęcia taneczne. Parkiet jest tam już w stanie, który zdecydowanie wymaga odnowienia – położona zostanie zatem nowa, odporna na odkształcenia posadzka. Wszelkie uciążliwe roboty mają być prowadzone w dogodnych dla szkoły porach. Wykonawca będzie musiał uporać się z pracami w przeciągu 4 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

 

Rozbudowany będzie plac zabaw i plenerowa siłownia przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ul. Olsztyńskiej. To inwestycja z Budżetu Obywatelskiego. Po drobnych rozbiórkach i pracach ziemnych, zainstalowane tam będą nowe urządzenia do zabawy oraz do ćwiczeń. Położona będzie nawierzchnia (w tym – bezpieczna na placu zabaw), trawniki będą częściowo wysiewane, a częściowo w formie darni rolowanej. Całości prac dopełni montaż ławek, koszy na śmieci oraz wyrównanie i oczyszczenie przyległego terenu.

 

W przypadku tej inwestycji Miasto wymaga złożenia oferty na pełny zakres robót oraz w rozbiciu na wariant podstawowy i rozszerzony – w zależności od cen ofert i miejskich możliwości finansowych do oceny będzie przyjęta oferta łączna bądź tylko podstawowa. Wariant podstawowy obejmuje montaż małej architektury, urządzeń zabawowych, zestawu do kalisteniki oraz 2 urządzeń typu outdoor fitness, a także wykonanie nawierzchni sportowej (pod zestawem do kalisteniki), mineralnej (pod urządzeniami outdoor fitness) i bezpiecznej piaskowej (na placu zabaw). Rozszerzony zakres to dodatkowe urządzenie orbitrek/rower oraz wykonanie bezpiecznej nawierzchni żwirowej na całym placu zabaw (zamiast piaskowej). Finał tych robót będzie musiał nastąpić w ciągu ok. 4 miesięcy (120 dni) od daty podpisania umowy.

 

Z kolei w budynku Miejskiego Przedszkola nr 25 przy ul. Wittiga do wymiany przeznaczono instalację centralnego ogrzewania razem z grzejnikami oraz kocioł gazowy. Finał tego zadania wyznaczono w terminie 3 miesięcy od daty zawarcia umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą.

 

Oferty w przetargach na wykonanie tych prac zainteresowane firmy mogą składać do 4 czerwca – jak zwykle poprzez platformę e-zamówienia. Wszelkie szczegóły dotyczące przetargów – w Biuletynie Informacji Publicznej UM Częstochowy.

 

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze