Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 08:41

Makabryczny wypadek na Rakowie. Ciężarówka najechała na mężczyznę na przejściu dla pieszych

Dzisiaj w Częstochowie przy Alei Pokoju doszło do kolejnego w tym roku wypadku z udziałem pieszego. Wstępne ustalenia wskazują, że 38-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Man najechał na mężczyznę w wieku 75 lat, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych na zielonym świetle.

Pieszy wpadł pod koła ciężarówki i był ciągnięty przez nią przez około 350 metrów. Policjanci, którzy jako pierwsi byli na miejscu udzielili pomocy poszkodowanemu i wspólnie ze strażakami prowadzili resuscytację, którą następnie kontynuował zespół ratownictwa medycznego. Dzięki szybki działaniom służb udało się przywrócić czynności życiowe pieszemu. 75-letni mieszkaniec Częstochowy w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. W chwili zdarzenia kierujący manem był trzeźwy.

Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego, technik kryminalistyki i kryminalni z komisariatu 6. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy czynności i zgromadzony w sprawie materiał pozwolą szczegółowo wyjaśnić przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

foto/źródło: KMP Częstochowa

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze