Szukaj

dzisiaj jest 17/06/2024 12:56

Lwy Unimot podsumowali sezon podczas spotkania opłatkowego

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Dziś (tj. 17.12.) w Sali Reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego odbyło się spotkanie opłatkowe połączone z podsumowaniem wspaniałego  sezonu organizowane przez Lwy Unimot Częstochowa.

W spotkaniu opłatkowym poza zawodnikami Lwów Unimot Częstochowa, działaczami, czy przyjaciółmi klubu uczestniczyli, także Wiceprezydent Częstochowy  Ryszard Stefanik, Przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski oraz Kapelan – Ks. Prałat Gabriel Maciejewski. Za dobrą atmosferą odpowiadała natomiast Grupa Romana.

Podczas spotkania Przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski oznajmił, że klub w przyszłym roku otrzyma wsparcie finansowe ze strony miasta. „Klub zasługuje na wsparcie finansowe bo są to bardzo dobrze wydane pieniądze – to są sukcesy oraz promocja Naszego miasta, ale również sprawy niewymierne tj. kształtowanie młodych chłopaków w zdrowej rywalizacji, dzięki czemu zawodnicy są dobrze przygotowani do wejścia w dorosłe życie” – powiedział Zdzisław Wolski.

„Chciałem pogratulować wszystkim zawodnikom i działaczom klubu sukcesu tego największego oraz tego, którego codziennie odnosicie w takiej pracy zawodniczej nad sobą” – powiedział Wiceprezydent Częstochowy Ryszard Stefanik Dodając „ Jako miasto jesteśmy z Was dumni, ponieważ przynosicie honor Częstochowie, o której mówi się w Polsce, ale także na świecie, ale honor przynosicie przede wszystkim swoim rodzicom, czy rodzinom” .

Podczas spotkania z działaczami i kolegami z klubu  pożegnał się Marcin Szymański, który po trzech latach opuszcza szeregi częstochowian.  Popularny „Martinez” wręczył kolegom szampana, aby Ci wypili go za rok po obronie tytułu DMP, z kolei prezesowi Dankowi wręczył marynarkę, aby podobnie jak to miało miejsce w tym roku spalić ją po wywalczeniu tytułu Mistrza Polski.

„W zeszłym roku podczas spotkania opłatkowego cała drużyna wyżyczyła sobie tytuł  DMP, w tym roku takiej deklaracji nie składamy, ponieważ tegoroczna wigilia klubowa jest troszkę smutniejsza bo odchodzi od Nas wirtuoz speedrowera  Marcin Szymański –  postać pierwszoplanowa polskiego i światowego sportu  speedrowerowego. Odejście „Martineza” jest  dla mnie i całej drużyny smutnym wydarzeniem – zarówno mnie, jaki i Naszemu kapitanowi zakręciła się łezka w oku” – powiedział Prezes Lwów Unimot Janusz Danek

Na koniec spotkania doszło do podpisania kontraktów z zawodnikami. Nowe umowy na przyszły sezon podpisali m.in.  kapitan zespołu Sebastian ParuzelMateusz Radomski, czy Bartek Pawlik.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze