Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 11:03

Linie nr 80 i 92 częściowo powracają na swoją trasę

MZDiT
MZDiT

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie w związku z planowanym udostępnieniem przejazdu w jednym kierunku aleją Wyzwolenia na odcinku od Wańkowicza do Fieldorfa-Nila od piątku (tj. 30.12), od godzin wieczornych przewidywany jest powrót na swoje podstawowe trasy z alei Armii Krajowej przez aleję Wyzwolenia do Fieldorfa-Nila linii nr 80 i 92, kursujących w kierunku ulicy Fieldorfa-Nila.

Przejazdy linii nr 80 i 92 w kierunku centrum nadal będą się odbywać przez Fieldorfa-Nila i Michałowskiego do alei Wyzwolenia i dalej bez zmian.

Dla ww. linii w kierunku ulicy Fieldorfa-Nila będzie ponownie dostępny przystanek IWASZKIEWICZA zlokalizowany bezpośrednio za skrzyżowaniem alei Wyzwolenia z ulicą Wańkowicza. W przejazdach w kierunku pętli FIELDORFA-NILA przestaną obowiązywać przystanki IWASZKIEWICZA i SCHILLERA (przy Michałowskiego) oraz MICHAŁOWSKIEGO i BACEWICZ (przy Fieldorfa-Nila).

Linia nr 25 nadal będzie kursować w obu kierunkach przez ulicę Michałowskiego. Powrót na stałą trasę tej linii przez aleję Wyzwolenia i Fieldorfa-Nila nastąpi po oddaniu do użytku północnej nitki alei Wyzwolenia za ok. 2-3 tygodnie.

[mb]
źródło: MZDiT w Częstochowie

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze